Najlepsze ćwiczenia z ręcznikiem

Tagi , , , ,

Wiele osób pasjonujących się sportem dąży do uzyskania idealnej, smukłej i wysportowanej sylwetki. Aby to osiągnąć niezbędne jest wykonywanie ćwiczeń fizycznych, bez których nasze mięśnie na pewno nie poprawią ani swojej kondycji, ani wyglądu. Na szczęście jest wiele form ćwiczeń, które nie wymagają od nas kupna profesjonalnych przyrządów, czy regularnych wizyt w siłowni. Okazuje się, że zwyczajny ręcznik może z powodzeniem zastąpić nam wiele sportowych sprzętów. Zobacz, jak ćwiczyć z ręcznikiem, żeby osiągnąć zamierzone efekty.

Ćwiczenia na plecy i barki

To bardzo proste ćwiczenie pozwoli nam na idealne wymodelowanie mięśni naszych pleców i barków. Wystarczy stanąć w delikatnym rozkroku (nogi na szerokości ramion), złapać leżący przed nami ręcznik i przerzucić go przez plecy w ten sposób, że jedna nasza ręka znajdzie się za plecami, a druga nad głową. Teraz wystarczy już tylko rytmicznie przesuwać ręcznik w kierunku góra-dół. Należy wykonać dużą ilość powtórzeń, zmieniając również strony ułożenia ręcznika.

Ćwiczenia na mięśnie szyi i karku

Stojąc prosto złapmy ręcznik w obie dłonie i przełóżmy go przez kark. Ciągnąc ręcznik do przodu jednocześnie staraj się odchylać głowę do tyłu. Starajmy się wytrzymać w naprężonej pozycji ok 5-10 sekund. To ćwiczenie idealnie wpływa na mięśnie szyi i karku.

Ćwiczenie na wzmocnienie mięśni miednicy

To ćwiczenie jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży. Nie wymaga od nas wielkiego wysiłku, a dzięki niemu poprawi się ukrwienie krwinek a mięśnie macicy wzmocnią się i uelastycznią. Wystarczy siedząc na krześle włożyć pomiędzy kolana zwinięty ręcznik i rytmicznie ściskać i rozluźniać kolana. Zaleca się powtarzanie ćwiczenia ok 15 razy.

 Ćwiczenie na rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni łydek

Zgrabne łydki to niewątpliwy atut każdej kobiety. Siedząc na podłodze z wyprostowanymi nogami zakładamy ręcznik na jedną stopę, jednocześnie trzymając w dłoniach obydwa jego końce. Ciągnąc do siebie ręcznik staramy się nie zginać nogi w kolanie. Niezwykle ważne jest, aby utrzymać prawidłową, wyprostowaną postawę pleców, sztywną stopę i prostą nogę. Powtórzyć ćwiczenie 10 razy na jedną i na drugą nogę.

Poza funkcjami przeróżnych przyrządów gimnastycznych ręcznik doskonale sprawdza się też jako tania alternatywa dla profesjonalnej maty, czy podpórka pod kolana, czy kark. Pamiętajmy, że podczas wizyty w prawdziwej siłowni wiele osób poleca używanie własnego ręcznika, jako przykrycia dla rożnego rodzaju przyrządów, głównie ze względów higienicznych.

Poprzedni

Trening na czczo – fakty i mity

Pić czy nie pić do posiłku?

Następny

Dodaj komentarz