Najlepsze spalacze tłuszczu.

8 sierpnia 2016 Tagi

Odchudzanie to słowo, na które wielu z nas reaguje bądź reagowało w przeszłości bardzo dużym przerażeniem. Najczęściej kojarzy nam się ze skromnym bukietem zielonych warzyw na talerzu oraz całymi dniami spędzanymi na siłowni bądź bieganiu. Oczywiście znajdują się osoby które takie rozwiązania wprowadzają w życie, jednak najczęściej rezygnują po kilku dniach. Jest to całkowicie normalne, ponieważ nie można zmusić naszego ciała do ciężkiego treningu jeśli od lat pracujemy umysłowo i prowadzimy siedzący tryb życia.

2955755eab82b427

Aby zacząć rozsądne i skuteczne odchudzanie pamiętajmy, że czas nie jest naszym wrogiem. Im szybciej tym lepiej absolutnie nie znajduje tutaj zastosowania i przynosi efekt odwrotny od oczekiwanego. Konieczna jest systematyczna praca która niekoniecznie musi być wyczerpująca, a może nawet sprawiać przyjemność i dobrą zabawę. W celu redukcji nadmiaru kilogramów musimy zwrócić uwagę na trzy podstawowe czynniki.

1) Odpowiedni sposób odżywiania.
Słowo „Dieta” jest oczywiście synonimem tego wyrażenia, jednak najczęściej źle się kojarzy. Podstawową kwestią jest przynajmniej zbliżone określenie jakiej ilości kalorii dziennie potrzebujemy. Aby nasze ciało gubiło tkankę tłuszczową musimy dostarczać mniej energii niż zużywamy w ciągu dnia. Jest to tzw. deficyt kaloryczny, czyli czynnik od którego w dużej części zależy sukces. Następnym krokiem po określeniu ilości pożywienia, jest Jego jakość. Wbrew powszechnej opinii jest to bardzo trudne ze względu na fakt, że wiele produktów uważanych jako dietetyczne są przepełnione np. sacharozą, czyli zwykłym cukrem. Za przykład mogą służyć gotowe musli śniadaniowe jakie znajdujemy w sklepach. Napis fit na etykiecie oraz zachęcające opakowanie to tylko pozory, które niestety często usypiają naszą czujność i nie czytamy uważnie etykiety. Wybierajmy naturalne produkty oraz zadbajmy o odpowiednią ilość białka. Należy wystrzegać się przede wszystkim fast foodów, gotowych potraw do mikrofali, słodyczy, ciast, słodkich napojów, chipsów oraz wszystkiego co pochodzi z białej mąki. Warto kontrolować także spożycie tłuszczy, ponieważ są niezbędne w diecie, lecz bardzo kaloryczne.

2) Regularna aktywność fizyczna.
Według niemal wszystkich badań jakie przeprowadzono delikatna aktywność wykonywana codziennie zapewnia dużo lepsze rezultaty od pojedynczego, nawet bardzo wyczerpującego treningu. Jeśli nie jesteśmy osobami które wcześniej uprawiały sport bądź są dalekie od swojej formy sprzed lat, zacznijmy pracę nad sobą od delikatnych treningów aerobowych. Mogą być wykonywane na rowerze, bieżni, orbitreku czy steperze. Cieszyć się nimi możemy zarówno na dworze ze znajomymi jak i w klubach fitness. Oczywiście w późniejszym etapie, bądź w przypadku osób w lepszej kondycji najlepsze rezultaty zapewnia połączenie treningu aerobowego z siłowym. Wpływa to nie tylko na zmniejszenie ilości wyświetlanych przez wagę kilogramów, ale również mocno zmienia naszą sylwetkę. Najbardziej doświadczone osoby oraz sportowcy mogą zamiast treningów aerobowych o stałej intensywności włączyć interwały, które w bardzo szybkim czasie przyspieszają metabolizm i poprawiają nasze cechy motoryczne. Niezależnie jednak od etapu na jakim jesteś, kluczem do osiągnięcia celu pozostaje systematyczność.

3) Przemyślana suplementacja.
Chodź to powyższe dwa czynniki wydają się mieć duże znaczenie dla końcowego rezultatu, to jednak spalacze tłuszczu znacząco mogą poprawić uzyskane przez nas wyniki. Jeśli wybieramy tabletki na odchudzanie o potwierdzonej skuteczności możemy oczekiwać zwiększenia procesów termogenicznych oraz stymulacji naszego metabolizmu do wydajniejszej pracy. Są ważne aspekty, szczególnie u osób które nie do końca przykładają szczegółową uwagę do diety oraz treningu. Co ważne dla wielu z nas, odpowiednia suplementacja pozwala na osiągnięcie efektów szybciej i nieco mniejszym nakładem pracy. Tabletki na odchudzanie są na rynku od wielu lat i poza osobami aktywnymi znajdują również uznanie u osób prowadzących siedzący tryb życia. W takim przypadku spalacze tłuszczu pozwalają na zgubienie kilku kilogramów nawet w przypadku braku odpowiedniego treningu. Innymi suplementami które warto dołączyć do naszego zestawu jest wartościowy koktajl białkowy oraz kompleks witamin i minerałów.

Najskuteczniejsze spalacze tłuszczu dostępne na rynku zostały zestawione w rankingu spalaczy tłuszczu opublikowanym na Forum-Sportowe.pl.

Poprzedni

Intymne dolegliwości rowerzystów i jak sobie z nimi radzić

Dlaczego zdrowa dieta nie pomaga schudnąć?

Następny

Dodaj komentarz