Naturalna moc tkwiąca w węglu

, , Tagi , , ,

Węgiel powszechnie kojarzy się z minerałem, którym palimy w piecu. Jednak ma on o wiele więcej zastosowań, pod różnymi postaciami. Nie wiemy o nich lub nie stosujemy go na co dzień, a szkoda, ponieważ naprawdę są w stanie poprawić jakość naszego życia. Tymczasem paradoksalnie węgiel wykorzystywany w najbardziej znany sposób przynosi więcej wad niż korzyści. Oto rodzaje węgla, które zawsze warto mieć pod ręką.

Węgiel aktywowany

Węgiel aktywowany lub aktywny jest na szczęście coraz bardziej popularnym środkiem. Składa się głównie z węgla oraz z niewielkiej ilości grafitu, wytwarzany jest zarówno z węgla drzewnego jak i kamiennego, ale to węgiel kamienny jest powszechnie wykorzystywany. To, co wyróżnia węgiel aktywny to fakt, że ma bardzo dużą powierzchnię chłonną, co oznacza, że świetnie pochłania i wychwytuje z danego miejsca zanieczyszczenia. Z pewnością przydaje się w każdym domu. Najbardziej popularną wersją jest węgiel aktywny ukryty w filtrach wody, dzięki czemu woda kranowa jest w stanie oczyścić się z metali ciężkich i wirusów. Oczywiście nie usuwa wszystkich metali, lecz całkiem dobrze radzi sobie z tymi najgroźniejszymi jak rtęć czy ołów. Do usunięcia innych zanieczyszczeń należy użyć innych środków, by uzyskać całkowicie czystą wodę. Najczęściej wymaga ona kilkukrotnego filtrowania, aby być jak najlepszej jakości. Natomiast węgiel aktywny wcale nie tylko nadaje się do filtracji wody, ale jest także bardzo potrzebny w kuchni i w łazience. W kuchni na przykład w formie kostki mydła jest w stanie doskonale pochłonąć wszelkie zanieczyszczenia, również usunąć baterie namnożone na przykład na desce do krojenia, stole, szafce, lub podłodze. Nadaje się do umycia lodówki. Oprócz tego, że usuwa zanieczyszczenia również ma wysokie zdolności pochłaniania nieprzyjemnych zapachów. Węgiel aktywny jest również świetnym środkiem do pielęgnacji ciała. Pomaga usunąć z powierzchni skóry zanieczyszczenia, bakterie i grzyby. Jest pomocny w leczeniu takich schorzeń jak trądzik, łojotokowe zapalenie skóry, nadmierne przetłuszczanie się włosów. Skóra jest doskonale oczyszczona, ale nie przesuszona. Dodatkowo mydła z węglem aktywnym są wytwarzane na bazie olejów, które dodatkowo nawilżają skórę. Węgiel aktywny ma również zastosowanie w leczeniu, na przykład wspomaga leczenie schorzeń układu pokarmowego przy zatruciach pokarmowych. Wykorzystywany jest nawet przy zatruciach związkami chemicznymi.

Najstarszy minerał na Ziemi – szungit

Chociaż popularność węgla aktywnego jest już całkiem spora, to mało ludzi orientuje się czym jest szungit i jakie jest jego zastosowanie. A okazuje się, że jest nawet szersze, a jego właściwości skuteczniejsze niż w przypadku węgla aktywnego bowiem nie tylko oczyszcza wodę, usuwając nawet metale w postaci koloidalnej, ale również nadaje jej właściwości prozdrowotnych. Węgiel ten to minerał liczący sobie dwa miliardy lat. Na uwagę zasługuje niezwykła struktura molekularna tego minerału. Cząsteczka szungitu jest idealnie okrągła, jak piłka. Takie struktury są nazywane fullerenami, które są puste w środku. Dzięki tej właściwości szungit jest w stanie zamykać w swojej strukturze różne inne cząsteczki oraz atomy, również te reprezentujące szkodliwe albo nawet niebezpieczne substancje. Okazuje się, że szungit i jego cząsteczki są bardzo silnym antyoksydantem, można zaryzykować nawet twierdzenie, że najsilniejszym znanym. Ma znacznie większe możliwości wypierania wolnych rodników niż witaminy lub inne substancje znajdujące się w pożywieniu. Co więcej to bardzo tani antyoksydant, ponieważ do tej pory cząstki fullerenowe były wykorzystywane wyłącznie w laboratoriach i przemyśle, a kosztowały niemało. Aktualnie szungit jest dla wielu z nas sposobem na poprawienie jakości życia za niewielkie pieniądze. Zastosowanie szungitu oprócz oczyszczania wody jest bardzo szerokie. Nadaje się do usuwania metali ciężkich, a także pestycydów na przykład z warzyw i owoców, jak również odwraca skutki upraw z użyciem nawozów sztucznych, usuwając azotany oraz azotyny. Wykorzystywany jest nawet przy usuwaniu skutków promieniowania elektromagnetycznego urządzeń elektrycznych i sieci komórkowych.

Szungit w leczeniu dolegliwości układu ruchowego

Właściwości lecznicze szungitu są bardzo szerokie. Wykorzystywany jest w leczeniu takich dolegliwości jak schorzenia krwi, narządów oddechowych, układu krążenia oraz układu nerwowego. Jest pomocny w leczeniu schorzeń układu pokarmowego. Zauważono jednak również, że jest bardzo skuteczny w przypadku leczenia schorzeń układu ruchu, na przykład w wyniku kontuzji lub innych zwyrodnień. Wówczas zastosowanie szungitu jest zewnętrze, smarujemy dany obszar specjalnym żelem, który zawiera szungit. Pomaga to w znacznym zmniejszeniu dolegliwości bólowych oraz doskonale pobudza procesy odnowy chrząstki i innych tkanek. Dzięki temu jest w stanie cofnąć chorobę, a nawet całkowicie zlikwidować wszystkie objawy chorobowe przy mniej zaawansowanych schorzeniach. Bardzo pomocny jest przy kontuzjach, przyśpieszając czas regeneracji oraz skracając czas wyłączenia z życia codziennego.

Poprzedni

Aplikacja, która ułatwia chudnięcie.

Pozbywanie się metali ciężkich z organizmu

Następny

Dodaj komentarz