Naturalne suplementy diety – jakie wymogi powinny spełniać?

, Tagi , ,

Suplementy diety to produkty dostarczające w skoncentrowanej formie składników odżywczych lub innych substancji dla organizmu. Stosowane są przede wszystkim przez osoby będące na diecie i chcące zredukować tym samym deficyt niektórych składników.

Na rynku dostępne są różne rodzaje suplementów diety, można je podzielić na zawierające: składniki  mineralne, witaminy czy aminokwasy i białka. Bardzo popularne są także suplementy odchudzające, które reklamowane są jako produkty zawierające właściwości wspomagające zrzucenie zbędnych kilogramów.

W przypadku suplementów odchudzających możemy mówić o czterech typach, takich jak: środki hamujące apetyt, spalacze tłuszczu, preparaty oczyszczające i preparaty na płaski brzuch. Po mimo tego, że produkty te dostępne są bez recepty, bo nawet zakupić można je w supermarketach zaleca się również ostrożność w ich przyjmowaniu.

Sprawdźmy, jakie wymogi powinny spełniać naturalne suplementy diety?

Proces technologiczny suplementów diety powinien opierać się między innymi na takich zasadach jak:

1. Selekcja – wybór do ich produkcji wysokiej jakości owoców i warzyw

2. Niestosowanie produktów modyfikowanych genetycznie – bowiem produkty takie mogą powodować wystąpienie alergii

3. Dobór naturalnych składników – produkty naturalne są łatwo przyswajane przez organizm i nie powodują skutków ubocznych

4. Produkcja – otrzymanie gotowego produktu z zastosowaniem wysokiej jakości technologii i zgodnego z wymaganymi standardami jakości i czystości – GMP i FCA. GMP czyli Dobra Praktyka Produkcyjna oznacza gwarancję najwyższej jakości produktu i zachowanie wymaganych warunków higienicznych czy technologicznych w procesie wytwarzania. Producenci wyrobów, jakimi są suplementy diety, powinni dobrze znać aspekty GMP i konsekwentnie działać zgodnie z wytycznymi. W razie konieczności istnieje możliwość poszerzania swojej wiedzy na szkoleniach – szkolenie GMP trwa 2 dni, a jego celem jest zapoznanie uczestników z wymaganiami prawnymi regulującymi wytwarzanie suplementów, środowiskiem wytwarzania czy kontrolą jakości. FCA, czyli Wolne od Chemicznych Dodatków stanowi potwierdzenie, że produkt jest właśnie wolny od konserwantów czy barwników.

5. Spełnianie wszelkich norm prawnych

Poprzedni

Joga dla mężczyzn – to też męski sport!

Smacznie, zdrowo i naturalnie!

Następny

Dodaj komentarz