Niskie libido u kobiety – co robić?

Tagi

Czy wiesz, że ze spadkiem libido boryka się nawet co trzecia Polka? To problem niezwykle powszechny, który ma ogromny wpływ na relacje z Partnerem. W końcu, seks to istotny element związku.

Przyczyny niskiego libido u kobiety

Spadek kobiecego libido może być uwarunkowany przez wiele różnych czynników. Nie mniej jednak, zdecydowanie najczęściej problemy tego typu pojawiają się na skutek zaburzeń o charakterze hormonalnym.

Niezwykle często, za osłabienie popędu seksualnego odpowiada tzw. zespół policystycznych jajników. To złożone zaburzenie endokrynologiczne objawia się między innymi przez nadmierne owłosienie ciała, niepłodność oraz zaburzenia miesiączkowania. Według statystyk, nawet 15% kobiet w wieku rozrodczym może borykać się z tą chorobą.

Brak ochoty na seks może być również spowodowany poprzez zmiany hormonalne zachodzące w trakcie standardowego cyklu miesięcznego. Wszystko bowiem zależy od poziomu dwóch hormonów – estrogenów i progesteronu. Kiedy ilość tego drugiego wzrasta (zazwyczaj w II fazie, po owulacji), kobiece libido zostaje znacznie osłabione.

Mówiąc o przyczynach spadku libido, nie sposób nie wspomnieć o kwestiach psychicznych. Niezbyt przyjemne doświadczenia, czy strach (objawia się szczególnie u młodych kobiet) może potęgować brak ochoty na seks.

Co więcej, do problemów z libido przyczynia się również tryb życia: nieregularny rytm dobowy, używki, niezdrowa dieta czy brak aktywności fizycznej.

Co zrobić, by zwiększyć libido?
Wiara w to, że ochota na współżycie powróci samoistnie nie wystarczy. Musimy interweniować. Na szczęście, medycyna oferuje coraz to skuteczniejsze rozwiązania. Niektóre dają niemal gwarancję poprawy.

Bez cienia wątpliwości, na spadek kobiecego libido idealnym rozwiązaniem będzie Femin Plus – suplement diety oparty tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak!

Femin Plus to kompozycja: l-Argininy HCI, ekstraktu z liści Damiany, ekstraktu z nasion kozieradki pospolitej, ekstraktu z pieprzu czarnego, ekstraktu z korzenia żeń-szenia, ekstraktu z korzenia lukrecji gładkiej, ekstraktu z korzenia maca, ekstraktu z liści miłorzębu dwuklapowego, cynku, ekstraktu z nasion kakaowca, witaminy B6 oraz witaminy E.

Czy taki skład może być rozwiązaniem, które usprawni i wyreguluje gospodarkę hormonalną? Jak najbardziej. Udowodniono bowiem, że witamina B6 ma ogromny wpływ na równowagę hormonalną w organizmie. Z kolei, ekstrakt z kakaowca pozytywnie oddziałuje na nastrój i eliminuje negatywne skutki stresu.

Femin Plus to nie tylko gwarancja wzrostu libido. To także:

  • Poprawa nawilżenia pochwy
  • Większe pobudzenie seksualne
  • Poprawa płodności
  • Poprawa pracy narządów płciowych
  • Poprawa ukrwienia
  • Zmniejszenie zmęczenia

Trudno oczekiwać czegoś więcej. Femin Plus można określić mianem kompleksowej kuracji, która pozytywnie oddziałuje na całą sferę seksualną u kobiet. Więcej informacji o tym innowacyjnym rozwiązaniu na feminplus.pl.

Poprzedni

Wyzwanie na rok 2018: Szczęśliwy związek!

Naturalne leczenie Hashimoto

Następny