O czym pamiętać robiąc zakupy w e-sklepach?

, 15 marca 2017 Tagi

Zakupy przez Internet to wygodny i dobry sposób na oszczędzenie pieniędzy oraz naszego czasu. Wybierasz ulubione produkty, płacisz i czekasz na dostawcę, który przyniesie zakupy pod Twoje drzwi. Mimo wielu zalet internetowych zakupów, warto być ostrożnym. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę robiąc zakupy w sieci.

Wybór sklepu internetowego

Pamiętaj o tym, aby korzystać wyłącznie z usług sprawdzonych dostawców. Jeśli nigdy dotąd nie kupowałeś w sieci, dobrze jest najpierw zapoznać się z opiniami innych użytkowników, dotyczących najpopularniejszych e-sklepów.

W roku 2016 w rankingu sklepów internetowych stworzonym przez Total Money, największym zaufaniem konsumentów cieszył się sklep Frisco. Opinie internautów odnośnie sklepu Piotr i Paweł oraz Tesco również były całkiem dobre.

Bez względu na to czy zdecydujesz się na sklep Auchan, Piotr i Paweł, Tesco czy Frisco, opinie na blogach i forach internetowych mogą okazać się bardzo przydatne. Wielu blogerów opisuje swoje doświadczenia w każdym ze sklepów, biorąc pod uwagę ceny produktów, ich jakość, a także sposób i czas dostawy towaru. Największą popularnością cieszą się obecnie zakupy w sklepie internetowym Piotr i Paweł oraz Frisco. Opinie i szczegółowe informacje znajdziesz z łatwością na wielu stronach i portalach.

Dodatkowe opłaty i atrakcyjne zniżki

Wiele osób rezygnuje z zakupów online w obawie o dodatkową opłatę za dostawę towaru. Warto mieć na uwadze, że nie zawsze jest ona doliczana do każdych zakupów. Sklepy internetowe często oferują darmową dostawę towaru, po przekroczeniu określonej sumy pieniędzy podczas robienia zakupów.  Czasem oferują też dodatkowe zniżki. Może się okazać, że robiąc większe zakupy raz na jakiś czas, oszczędzisz dużo więcej, niż kupując najpotrzebniejsze produkty co drugi dzień w pobliskim sklepie.

Dostawa

Doręczone produkty powinny być zawsze w dobrym stanie. Zwróć uwagę na to, czy ciężkie produkty nie zgniatają innych, takich jak delikatna sałata czy kruche ciasto. Wszystko powinno być świeże i zgodne z zamówieniem. Nie musimy przyjmować uszkodzonego towaru, ani przedmiotów, które nie były przez nas zamówione. W przypadku takich problemów, możesz ubiegać się o zwrot kosztów.

Pamiętaj, aby dbać o swoje dane osobowe. Nie ufaj nieznanym dostawcom, których oferty przesyłane są na Twój mail czy profil na Facebooku. Nieznani dostawcy, których strony internetowe nie istnieją, to osoby wyłudzające dane osobowe, a czasem także pieniądze. Zawsze kupuj w sprawdzonych sklepach, a przed ich wyborem sprawdzaj opinie innych użytkowników. Zakupy online to duża wygoda, ale tylko wtedy, gdy kupujemy mądrze.

Poprzedni

Grupy krwi, a podatność na choroby

Zasady kształtowania wytrzymałości

Następny

Dodaj komentarz