Oczar wirginijski ☯ zioła na trądzik

6 czerwca 2015 Tagi , ,

Oczar wirginijski jest rośliną stosowaną tradycyjnie przez ludy Indian. Ma szerokie zastosowanie, ale w przypadku trądziku działa niezawodnie. Wchodzi w skład wielu kosmetyków.

Wpływ oczaru wirginijskiego na skórę

Oczar wirginijski jest kosmetykiem odpowiednim do cery alergicznej i wrażliwej. Właśnie tak należy traktować cerę z problemami trądzikowymi, jako cerę specjalnej troski, wrażliwą. Zdarza się, że część skóry na twarzy jest wysuszona, na przykład na policzkach, podczas gdy część jest tłusta, na przykład na czole. Dlatego ważny jest rozsądny dobór kosmetyków, jakie nie podrażniają i nie powodują przesuszenia lub zaczerwienienia skóry, co jest cechą tej rośliny.

Oczar wirginijski  jest dostępny w postaci suszu, toników, kremów, mydeł a także jako woda oczarowa. Oczar ma silne właściwości bakteriobójcze oraz ściągające. Dlatego stosowany zewnętrznie na skórę pomaga zwalczać niedoskonałości, widoczne wągry, czyli charakterystyczne czarne kropki w obrębie nosa i brody. Oczar zmniejsza wytwarzanie się łoju przez co powstrzymuje powstawanie środowiska stanowiącego idealne podłoże do namnażania się bakterii. Oczar dobrze wpływa na na ogólny stan skóry nawilżając ją i odżywiając. Jest także środkiem pielęgnacyjnym na włosy.

Oczar wirginijski na odświeżenie

Osoby z trądzikiem skarżą się na przesuszoną i matową cerę. Oczar, dzięki swoim właściwościom pozwala na odświeżenie skóry, nadanie jej gładkości. Wpływa to na odmłodzenie cery, podczas gdy sucha skóra umożliwia tworzenie się zmarszczek, przez co także dodaje kilka lat nawet młodym osobom. Innym czynnikiem jaki negatywnie wpływa na starzenie się skóry jest promieniowanie słoneczne. Oczar likwiduje poparzenia skóry. W przypadku trądziku oczar jest wskazany także ze względu na to, że zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych, a nawet zmniejsza te już widoczne. Wszystko to z pewnością wpływa na wysokość samooceny osób, jakie do tej pory musiały zmagać się z brzydką cerą. Nawet osoby po trzydziestce walczące z trądzikiem dzięki oczarowi mają szansę odzyskanie wzorowej cery.

Poprzedni

Łopian ☯ zioła na trądzik

Słoma owsiana ☯ zioła na nerki

Następny

Dodaj komentarz