Picie oleju lnianego na czczo

, 5 czerwca 2014 Tagi

Olej lniany jest jednym z najbardziej wartościowych produktów spożywczych. Len jest niezwykłą rośliną mającą wiele zastosowań – tworzy się z jej włókien nawet naturalne, wygodne ubrania.

Właściwości zdrowotne oleju lnianego

Olej ten zawiera duże ilości kwasów omega 3, które pozytywnie wpływają na układ nerwowy, zapobiegają niektórym nowotworom i stymulują rozwój mózgu. Jeden litr oleju, czyli 1000 ml zawiera następujące ilości kwasów: około 500 ml to kwas alfa-linolenowy(ALA) (omega-3), kwas linolowy(LA) (omega-6) – około 150 ml, kwas oleinowy(O) (omega-9) – około 170 ml oraz nasycone kwasy tłuszczowe – około 100 ml. Widzimy z tego, że bogactwo tych składników jest naprawdę wielkie.

Zastosowanie oleju lnianego

Nadaje się do stosowania przez każdego, nie zależnie od wieku i znacząco poprawia stan zdrowia. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mogą stosować olej jako środek pomagający w rozwoju umysłowym, starsi jako przedłużający żywotność i sprawność zarówno fizyczną jak i umysłową, kobiety w ciąży jako źródło niezbędnych składników do rozwoju płodu i utrzymania równowagi hormonalnej. Doraźnie pomaga na zaparcia, bóle brzucha.
Stosowany jest także jako środek upiększający. Kobiety, które będą nakładać go na włosy zyskają lśniące kosmyki. Skóra smarowana olejem lnianym będzie nawilżona i miękka. Nie jest on tłusty i nie zatyka porów, nie tworzy także na skórze niewygodnego filmu.

Brown flax seed and linseed oil
Fot. Depositphotos

Picie oleju lnianego na czczo

Olej lniany powinno się spożywać w ilości jednej łyżki dziennie. Można robić to na czczo, aczkolwiek o wiele lepsze efekty daje spożywanie go z białym twarogiem, ponieważ rozpuszcza się on właśnie w białku, ułatwiając jego wnikanie, tym bardziej na czczo. Ponadto ser zawiera także wiele istotnych witamin i mikroelementów, które wpływają na skuteczność oleju. Twórcą przepisu na pastę z oleju i twarogu, którą można traktować jako lekarstwo nawet przeciwnowotworowe jest dr Budwig.

Ssanie olejów

Istnieje także inna metoda, mająca swoje korzenie w medycynie ludowej, która nakazuje ssać olej. Łyżkę oleju lnianego lub innego bierzemy do ust i ssiemy tak długo, aż zamieni się białawe mleczko. Następnie wszystko wypluwamy. Wewnątrz zużytego oleju mają znajdować się wszystkie zarazki z organizmu. Może wydawać się do śmieszne, ale są ludzie, którzy potwierdzają skuteczność tej metody by odzyskać zdrowie i witalność. Pomaga także na choroby przewlekłe.

Przechowywanie oleju lnianego

Niestety, mimo wszystkich swoich fantastycznych właściwości olej lniany jest bardzo nietrwałym produktem. Powinien być tłoczony i spożywany na zimno, przechowywany w ciemnej butelce w chłodzie. Olej lniany kupowany powinien być w aptece, ponieważ ten ze sklepu prawdopodobnie z powodu wystawienia na ekspozycję światła, nie ma już żadnych właściwości – kwasy omega utleniły się. Oleju nie wolno także używać do smażenia, ani poddawać żadnym obróbkom termicznym.

Poprzedni

Jak zrzucić piwny brzuch?

Jak ćwiczyć na rowerku stacjonarnym?

Następny

Dodaj komentarz