Strona główna Zdrowie Plastyka brzucha – zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet

Plastyka brzucha – zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet

1344
0
PODZIEL SIĘ
Plastyka brzucha – zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet
Oceń wpis

Plastyka brzucha zwana inaczej abdominoplastyką jest zabiegiem chirurgicznym, na który coraz częściej decydują się kobiety w warszawskiej Klinice Horizon Medical Center. Z pewnością wiele kobiet pragnie zrzucić zbędne kilogramy bez większego wysiłku i poświęceń. Jest to możliwe, za sprawą operacji polegającej na usunięciu nadmiaru skóry na brzuchu.

Plastyka brzucha jest zabiegiem chirurgicznym, na który coraz częściej decydują się kobiety w warszawskiej Klinice Horizon Medical Center.

U wielu kobiet, które szybko straciły sporą ilość kilogramów powstaje nadmiar skóry – który nie zawsze można zniwelować i usunąć ćwiczeniami na siłowni. Z tego powodu zabieg abdominoplastyki polegający na usunięciu nadmiaru skóry brzucha staje się wśród nich coraz popularniejszy.

Również w przypadku kobiet po ciąży – wiele Pań decyduje się na plastykę brzucha. Po ciąży nie zawsze kobiety ciało wraca do okresu  z przed ciąży. Wiąże się to z różnymi czynnikami, np. hormonalnymi, dlatego zabieg plastyki brzucha jest odpowiedni dla większości kobiet.

Zabieg plastyki brzucha przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym tak by zadbać o komfort pacjentki i trwa zwykle około 2-3h. Po zabiegu pacjentka zostaje na noc z wykwalifikowaną pielęgniarką, by następnego dnia opuścić Klinikę. Pacjenta po zabiegu korekty brzucha nosi ubranie modelujące (uciskowe),  tak by chronić miejsce poddane zabiegowi. Po zabiegu plastyki brzucha pacjentka ma trzy wizyty kontrolne, a po 14 dniach zostają usunięte szwy. Rekonwalescencja po zabiegu wynosi zwykle od 10 do 14 dni. Przez około miesiąc pacjentka nie może uprawiać nadmiernego sportu – tak by skóra brzucha oraz powstała po zabiegu blizna całkowicie się wygoiły. Do zabiegu plastyki brzucha lekarz prowadzący zleca serię badań do wykonania.

Są to między innymi:

  • USG  brzucha z podziałem na tkanką tłuszczową i gruczołową,
  • USG brzucha (narządy ułożenie),
  • morfologia, koagulogram,
  • EKG,
  • RTG klatki piersiowej.

Wszystkie badania kwalifikujące muszą zostać wykonane, ponieważ bezpieczeństwo pacjenta jest dla nas najważniejsze – mówi specjalista z Horizon Medical Center. Jeżeli jesteś zainteresowana wykonaniem zabiegu plastyki brzucha zapraszamy na konsultację do specjalistów do Kliniki Medycyny Regeneracyjnej Horizon Medical Center.

Konsultacja merytoryczna:

Horizon Medical Center

Domaniewska 39A, Warszawa

(Horizon Plaza)

kom.: +48 509 461 432

PODZIEL SIĘ