Rozpiska diety na masę

Tagi , , , ,

Odpowiednia dieta w trakcie wykonywania treningu jest niezbędnym elementem pozwalającym osiągnąć wymarzony cel. Dieta zwiększająca naszą masę nie jest taka, jak wiele osób uważa. Nie pomoże w tym jedzenie dużo fastfoodów, tłustych potraw czy słodyczy. Jasne, Twoja masa się zwiększy, ale ta tłuszczowa, nie mięśniowa. Musisz o tym pamiętać. Dieta to sporo wyrzeczeń i test naszej silnej woli. Zawsze tak było i zawsze tak będzie. Nic z tym nie da się zrobić. Dobra rozpiska diety na masę mięśniową może być zrobiona za pomocą dietetyka. Jednak w Internecie jest wiele poradników, jak ją poprawnie dobrać. Oto kilka wskazówek, którymi powinieneś się kierować.

Ilość posiłków

Zrównoważenie ilości dziennych posiłków jest kluczowym elementem w każdej diecie. Musisz pamiętać, aby jeść codziennie o tej samej godzinie i tyle samo dań. Zarówno jeśli chcesz schudnąć, jak i zwiększyć masę mięśniową. Pamiętaj, żeby jeść częściej ale mniej. Minimalna ilość to pięć posiłków dziennie. Trzymaj się tej liczby i staraj się, żeby były codziennie o podobnej godzinie. Dzięki temu Twój organizm będzie lepiej wykorzystywał energię dostarczaną z tych posiłków. Nie powinieneś odpuszczać ani jednego z nich. Może to zaburzyć Twój zegar biologiczny, przez co trening nie będzie tak wydatny, jak powinien.

Dieta na masę ale co jeść?

Skoro Twoim celem jest zwiększenie masy, jasną sprawą jest zwiększenie ilości dostarczanych kalorii do ciała. Przyjmuje się, że w trakcie treningu zwiększającego masę mięśniową powinno się dostarczać około 500 – 1000 kalorii więcej. Powinieneś zwiększyć ilość kalorii o około 25%. Oczywiście zależy to od naszej budowy ciała, aktywności fizycznej, płci czy wieku. Głównym źródłem Twojej energii powinny być węglowodany. Muszą być one spożywane w większej ilości przed i po treningu. Dostarczą i uzupełnią potrzebną Ci energię oraz zoptymalizują glikogen w Twoim organizmie. Najlepszymi produktami będą w takim razie pełnoziarniste pieczywa, kasze, ryż, pełnoziarniste makarony.

Posiłki przed treningiem

Pamiętaj, żeby przed treningiem zjeść węglowodany złożone, czyli te wymienione powyżej, a po wysiłku węglowodany proste, takie jak soki pomarańczowe, banany i inne owoce czy produkty mleczne. Wiadomo, że podstawowym czynnikiem budującym mięśnie jest białko. Ono również musi się znaleźć w Twojej diecie. Najlepszymi źródłami białka są chude mięsa, takie jak piersi z kurczaka i indyka, polędwice wieprzowe, baranina, jajka oraz ryby. Tych produktów powinieneś spożywać w dużej ilości. Twoja kolacja powinna być bogata w białko, a posiadać niską ilość węglowodanów. Zaleca się również stosowanie olejów roślinnych podczas smażenia.

Co pić na diecie?

Bardzo ważne jest też spożywanie dużej ilości płynów. Oczywiście jedynym wyborem jest woda, najlepiej niegazowana. Musisz pić jej dużo, około trzech litrów dziennie. Również napoje izotoniczne są bardzo pomocne. Dzięki tym wskazówkom możesz ustalić sobie odpowiednią dietę zwiększającą masę mięśniową. Jednak w celu idealnego jej dopasowania udaj się do dietetyka, który doradzi Ci, jak dobrać odpowiednie produkty dla Ciebie.

Poprzedni

Gorąca czekolada z chilli

Spadek cukru we krwi po jedzeniu

Następny

Dodaj komentarz