Rozstępy na pośladkach

, Tagi ,

Rozstępy są zmorą wielu kobiet, problem nie dotyczy tylko młodych matek, ale również pań, które nigdy nie były w ciąży. Nieestetycznie popękana skóra odbiera nam wiele animuszu i pewności siebie.

Uciążliwe rozstępy

Niby całe nasze ciało wygląda dobrze, ale kiedy nadchodzi okazja na założenie krótkiej spódniczki czy bikini, zaczyna się problem. Skórę zdobią pasma, pręgi i gwiazdki, które potrafią skutecznie popsuć humor. Największą zmorą jeśli chodzi o tego typu problemy są rozstępy na pośladkach, one to właśnie są bardzo trudne do usunięcia i skutecznie zniechęcają do pokazywania ciała. Kobieta w takiej sytuacji czuje opory nawet kiedy rozbiera się przed własnym partnerem. Brak akceptacji i zadowolenia ze swego ciała wpływa ujemnie nie tylko na samopoczucie kobiety ale ogólną atmosferę w związku. Jak więc powstają Ci wrogowie naszej urody i jak z nimi walczyć? Tego dowiecie się już za chwilę.

Co jest przyczyną rozstępów?

Główną przyczyną rozstępów jest szybkie przybieranie na wadze i nie ważne czy chodzi tu o ciążę, czy zwyczajne tycie, które niejednokrotnie następuje w piorunującym tempie. Dla zobrazowania całego procesu weźmiemy pod lupę rozstępy na pośladkach. Wyobraźmy sobie, że kobieta X o wadze 60 kg zachodzi w ciążę i już po kilku miesiącach waży 85 kg. W ciągu krótkiego czasu jej waga ciała zwiększyła się o 25 kg. Skóra pani X została naciągnięta powyżej granic wytrzymałości i włókna kolagenowe zaczęły pękać. Początkowo skóra pokryta była pręgami w kolorze czerwonym, które z czasem zbledły a na ich miejsce pojawiły się ślady z atroficznym naskórkiem. Co zatem powinna zrobić pani X aby takiej sytuacji uniknąć?

Przeciwdziałanie rozstępom

Przede wszystkim należy postawić na profilaktykę. Apteki i drogerie pełne są medykamentów oraz kosmetyków, które uniemożliwiają pojawienie się rozstępów. Kiedy jednak faza zapalna ich powstania zostanie przegapiona pozostaje tylko usuwanie. Tutaj sprawa nie jest już taka prosta, rozstępy na pośladkach często są trwałą zmianą i nie poddają się jakiejkolwiek terapii. Jeżeli jednak jesteśmy zdeterminowane warto sięgnąć po takie rozwiązania jak mikrodermabrazja, peeling chemiczny czy laser. Z domowych sposobów pomocne jest wcieranie oliwki, kremów z kolagenem oraz odpowiednia dieta, która uelastyczni skórę i uczyni ją odporniejszą. Im wcześniej rozpoczniemy walkę z rozstępami, tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się je usunąć. Rozstępy funkcjonują na takiej samej zasadzie co blizny, jeżeli proces gojenia jeszcze się nie zakończył, to nasze działanie pozwolą nam uniknąć trwałego zniekształcenia skóry, jeżeli dobiegł końca szanse są niewielkie.

Kto jest najbardziej narażony?

W grupie podwyższonego ryzyka pojawiają się przede wszystkim kobiety w ciąży, dziewczęta w wieku dojrzewania, kobiety przechodzące menopauzę, kulturyści oraz osoby o genetycznych predyspozycjach do tycia i powstawania rozstępów. Grupy te powinny zwrócić szczególną uwagę na stan swojej skóry, kiedy gabaryty ciała ulegają powiększeniu. To już nie jest tylko kwestia czysto estetyczna, w grę wchodzi również aspekt psychiczny i poziom zadowolenia z własnego ciała. Nie sztuką jest zaniedbać swój wygląd, prawdziwe wyzwanie to stawić czoła problemowi wtedy, kiedy jeszcze nas nie przerasta.

Najważniejsza profilaktyka

Profilaktyka i wczesne leczenie pierwszych symptomów to jedyny sposób na to, żeby rozstępy na pośladkach nie uprzykrzały nam życia. Właściwie nie jest ważne w jakiej części ciała takie zmiany występują, gdyż dzisiaj, w dobie idealnym modelek bez skazy każdy mankament urasta do rozmiarów tragedii.

Poprzedni

Produkty bogate w wapń

Jak przytyć – tabletki na przytycie

Następny

Dodaj komentarz