Sensitve cycling – nie tylko piękni i młodzi

, 1 maja 2015 Tagi , ,

Chociaż fitness już nikogo nie dziwi, wciąż wielu ludzi ma przekonanie, że kluby są przeznaczone dla młodych i wysportowanych ludzi. Starsi, lub mający jakieś defekty nie są przekonani do zapisania się do takich miejsc z powodu lęku przed tym, że nie będą tam pasować. Okazuje się, że z myślą o nich także powstają nowe rozwiązania.

Sensitve cycling – jazda na rowerze w doborowym towarzystwie…

Sensitive cycling to jazda na rowerku stacjonarnym, ale inna niż wszystkie. Dostępny jest zaawansowany technicznie sprzęt, gdzie łatwo można dopasować odpowiednią wysokość i nachylenie siodełka oraz kierownicy dla optymalnej pracy. Nieważne czy już jakiś czas jeździsz, czy jesteś dopiero początkujący, instruktor dobierze odpowiedni poziom, indywidualnie dopasowany do każdej osoby.

To właśnie ta elastyczność sprawia, że sensitive cycling to obok innych zajęć rehabilitacyjnych fitness jedno z najlepszych rozwiązań dla osób cierpiących na różne schorzenia i choroby. To też miejsce dla tych, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. Jeśli jesteś osobą po pięćdziesiątym roku życia, ale chcesz zacząć uprawiać jakiś sport, jednak obawiasz się, że nie nadążyć na klasycznych zajęciach fitness, to rozwiązanie idealne dla ciebie.

Sensitve cycling dla zdrowia i spokoju

Osoby ćwiczące sensitive cycling znajdą się w grupie, jaka z pewnością je zaakceptują. To prawda, że odbiegają od stereotypu wysportowanych i umięśnionych kobiet i mężczyzn widocznych na obrazkach na drzwiach fitness klubów, w gazetach i mediach, ale łączy ich wspólny cel. Chcą poprawić swój stan zdrowia i samopoczucie, a to przecież chwalebne i nigdy nie jest na to za późno.

Ten fitness to także sposób na nawiązanie nowych przyjaźni z osobami o podobnych problemach. Wszyscy z pewnością zyskają większą pewność siebie i lepszy nastrój. Dzięki temu oraz pomocy doświadczonego instruktora uczestnicy mogą rozkwitnąć, na powrót poczuć w sobie iskrę, zawiązać nowe przyjaźnie i przy okazji świetnie się bawić. Nowi nie powinni się niczego obawiać, ponieważ rowery będą dopasowane dla nich, wystarczy tylko zwrócić się o pomoc do instruktora. Dzięki temu wspólnie ćwiczyć mogą ci doświadczeni i średnio-zaawansowani na wespół z początkującymi. Ci pierwsi z pewnością wspomogą tych ostatnich.

Dla kogo ten fitness?

Sensitive cycling to opcja mogąca stanowić uzupełnienie innych treningów jak również samodzielne ćwiczenia. Pomaga walczyć z nadwagą tym, jacy nie są w stanie wsiąść na zwykły rower, ze względu na gabaryty. Z powodu nadwagi mogą mieć problemy z kręgosłupem, a sensitive cycling pozwala na osiągnięcie najbardziej korzystnej pozycji, aby był wyprostowany i odciążony.

To też fitness dla osób w średnim wieku, oraz starszych, po sześćdziesiątce. Dokuczać im mogą różne schorzenia układu ruchowego, krwionośnego i nie tylko. Dzięki ćwiczeniom pod okiem instruktora nie muszą obawiać się, że nikt nie udzieli im pomocy w przypadku nagłego zasłabnięcia. Ćwiczenia nigdy nie są dobrane jako zbyt forsowne, z drugiej strony nie mogą być także zbyt lekkie, aby przynosiły odpowiednie efekty.

Poprzedni

Halowy surfing – surfowanie pod dachem

Dieta na trądzik

Następny

Dodaj komentarz