Strona główna ZIOŁA NA... ZIOŁA NA CHOLESTEROL Siemię lniane ☯ zioła na cholesterol

Siemię lniane ☯ zioła na cholesterol

1049
0
PODZIEL SIĘ

Siemię lniane zapobiega powstawaniu niektórych rodzajów nowotworów oraz poprawia ogólny stan zdrowia. Odżywia całe ciało, nie omijając żadnego układu, także serce i naczynia krwionośne.

Nienasycone kwasy tłuszczowe w walce z cholesterolem

Podczas gdy kwasy tłuszczowe nasycone są obwiniane za powstawanie złogów w żyłach, nienasycone mają zdolności obniżenia jego poziomu i przyczyniania się do powstania większej ilości „dobrego” cholesterolu. Niedobór kwasów tłuszczowych nienasyconych ma znaczący wpływ na układ krążenia. Sprawia, że naczynia krwionośne wapnieją, przez co miażdżyca ma zaostrzony przebieg. U starszych osób niedobory łatwo mogą wywołać zawał lub udar. Spożywanie odpowiedniej ilości siemienia lnianego przyczynia się do profilaktyki rozwoju chorób układu krążenia, w tym miażdżycy.

W siemieniu lnianym znajdują się nienasycone kwasy tłuszczowe wpływające na prawidłową gospodarkę cholesterolem w organizmie. Siemię lniane przyczynia się do spadku nadmiernego ciśnienia tętniczego. Siemię aktywuje niektóre hormony w organizmie, jakie pozytywnie wpływają między innymi na prawidłowe krzepnięcie krwi, brak substancji za to odpowiedzialnych doprowadza do choroby zakrzepowej, zwiększa ryzyko powstawania groźnych dla życia zatorów. Innym działaniem nasion siemienia lnianego jest obniżenie glukozy we krwi.

Siemię lniane – właściwie przechowywanie

Skutecznym lekiem w walce z cholesterolem jest siemię lniane w postaci oleju z siemienia lnianego. Warto jednak wiedzieć, że jest on bardzo nietrwały i wymaga specyficznego traktowania. Najlepiej kupować olej w aptece. Należy przechowywać go w lodówce, w zacienionym miejscu i w ciemnej butelce, bez kontaktu z powietrzem. Wówczas zachowuje właściwości na dłużej, ale powinien być spożyty w miarę szybko. Nasiona lnu można przechowywać w zamkniętym słoiku lub torebce w szafce. Spożywanie twardych nasion bywa mało efektywne, ponieważ nie są one trawione. Lepiej jest je miażdżyć przed spożyciem, ale trzeba to zrobić niezwłocznie po tej czynności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.