Air fit zadba o kształt Twojego ciała!

Tagi , , , ,

Trampolina to gadżet, jaki znajduje się w wielu przydomowych ogródkach. Korzystają z niego głównie najmłodsi, ale czemu by samemu nie spróbować? To nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na spalenie zbędnych kalorii. Przyjrzyjmy się zatem tzw air fit z bliska i odkryjmy korzyści płynące z uprawiania tej dyscypliny fitness!

Air fit bije na świecie rekordy popularności!

Air fit dopiero raczkuje w Polsce, ale przewiduje się, że będzie hitem tegorocznych nowości fitness. Niektóre kluby już zaproponowały takie rozwiązanie. Air fit polega na odbijaniu się od elastycznej powierzchni specjalnie przygotowanej trampoliny. Nie są to monotonne ćwiczenia, ale różne kombinacje mające na celu pobudzić jak największą ilość mięśni.

W czasie podskoków część uczestników może zastosować ciężarki lub obciążniki na nadgarstki, aby zwiększyć efektywność ćwiczeń. Same podskoki łączone są ze skrętami ciała, wymachami rąk i nóg. Wydaje się to bardzo łatwe, ale tylko początkowo. Trening ostatecznie wcale nie musi być taki banalny jak mogłoby się wydawać, ponieważ układy choreograficzne wymagają przećwiczenia i zapamiętania.

Woman in Black Tank Top and Black Leggings Doing Yoga
Woman in Black Tank Top and Black Leggings Doing Yoga, cottonbro at Pexels

Jest to też rodzaj fitnessu, jaki potrzebuje specjalistycznego sprzętu. Lepiej nie ryzykować z trampoliną z supermarketu, muszą to być sprzęty przygotowane do sporych obciążeń i wysokiej eksploatacji. O wypadek nietrudno, a może on skończyć się bardzo nieszczęśliwie, warto więc zadbać o inne zabezpieczenia, jak siatka, przynajmniej w początkowej fazie uprawiania Air fit.

Skakanie na trampolinie to świetna zabawa!

Air fit to nie tylko spalanie kalorii. Skaczemy, gdy jesteśmy szczęśliwi, stało się coś radosnego. To całkiem naturalny odruch. Jeśli ktoś ma gorszy dzień, to nic tak nie poprawi mu nastroju jak beztroska zabawa na trampolinie. Daje ona dużo swobody, a przy tym wywołuje to szczególne uczucie w żołądku, kojarzące się każdemu z miłą niespodzianką.

Do ćwiczeń zaprosić można inne osoby lub własne dzieci. Dzięki temu i im zapewniamy dodatkową dawkę ruchu, a przy okazji zbudujemy z nimi większą więź. Jakie dziecko nie lubi robić czegoś ekstra z rodzicami? Do tego najnowsze przeboje muzyczne, jakie stają się stałym elementem wielu treningów fitness i okazuje się, że zadowolenie jeszcze wzrasta.

people sitting on black metal chairs on brown rocky mountain during daytime
people sitting on black metal chairs on brown rocky mountain during daytime, Memento Media at Unsplash

Air fit korzyści

Air fit daje wiele cennych korzyści. Dla niektórych pierwszym skojarzeniem bywa porównanie z treningiem na skakance. W przypadku air fit jednak ćwiczenia mniej obciążają stawy i możliwie jest wykonywanie ich przez dłuższy czas bez wielkiego zmęczenia. To daje korzyść w postaci spalenia większej ilości kalorii. A może to być nawet osiemset!!.

Skoki na trampolinie pomagają utrzymać w dobrej kondycji całe ciało, najbardziej jednak modelują nogi. Są to zatem ćwiczenia odpowiednie dla pań z kompleksami na punkcie ud, łydek, bioder i pośladków. Tego typu aktywność jest w stanie znacząco poprawić poczucie równowagi oraz dzięki rytmicznym i naprzemiennym ruchom, wypracować poczucie rytmu. Do treningu wprowadza się podstawowe kroki z aerobiku, dzięki czemu ćwiczenia ze steperem przychodzą później znacznie łatwiej. Niewątpliwą korzyścią tego rozwiązania jest ponadto oczywiście redukcja stresu. Chyba nie ma człowieka, który po zejściu z trampoliny nie uśmiechałby się szeroko :-)))

Poprzedni

Smacznie, zdrowo i naturalnie!

Ujemne kalorie – prawda? czy fałsz!

Następny

Dodaj komentarz