Strona główna Fitness Skocz ze spadochronem – wybierz tandem i zobacz świat z niecodziennej perspektywy!

Skocz ze spadochronem – wybierz tandem i zobacz świat z niecodziennej perspektywy!

1005
0
PODZIEL SIĘ
Skocz ze spadochronem – wybierz tandem i zobacz świat z niecodziennej perspektywy!
5 (100%) 1 vote

Jeżeli lubisz wyzwania, chcesz przetestować swoją odwagę albo szukasz adrenaliny, świetnym wyborem będą skoki spadochronowe. Teraz, aby wziąć w nich udział, nie musisz wcale wybierać się na drogie i czasochłonne szkolenia, ponieważ możesz skorzystać ze skoków tandemowych, które nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania.

Skoki w tandemie są bardzo popularne już od kilku lat – teraz można skorzystać z nich w wielu różnych ośrodkach w Polsce, a ich ceny wcale nie są również tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. W tandemie skacze się w dwójkę, a mianowicie bierze w nich udział instruktor spadochroniarstwa, który odpowiada za kwestie techniczne całego wydarzenia, a także pasażer, który z kolei nie musi mieć żadnych wcześniejszych doświadczeń w tej dziedzinie. Pasażer z instruktorem są spięci specjalną uprzężą tandemową, za bezpieczeństwo odpowiada również specjalistyczny spadochron z automatem na plecach instruktora.

Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?

Zasadniczo jest to rozrywka dla każdego, kto ma na to ochotę – nie potrzeba żadnych dodatkowych szkoleń, badań lekarskich, nawet super kondycji. Są jednak pewne wymagania, a mianowicie uczestnik skoku nie powinien mieć mniej niż 120 centymetrów wzrostu oraz więcej niż 100 kilogramów, co jest związane z ograniczeniami sprzętowymi. Ponadto także w skokach tandemowych nie powinny brać udziału osoby z takimi schorzeniami jak: epilepsja, niestabilność kręgosłupa, niewydolność krążeniowa i oddechowa, wrodzona łamliwość kości.

Jaki skok tandemowy wybrać dla siebie?

Rezerwację skoku tandemowego można wykonać bardzo łatwo – wystarczy tylko wskazać odpowiedni termin i godzinę w formularzu na stronie internetowej ośrodka organizującego skoki, a następnie uregulować należność. Można kupić też voucher upominkowy i podarować skok w prezencie.

Do wyboru ma się dwa rodzaje skoków, a mianowicie tańszy z wysokości 3000 metrów oraz droższy z wysokości 4000 metrów. Wysokość wyskoku ma tutaj duże znaczenie, ponieważ to ona przekłada się na czas swobodnego spadania – jest to ten czas, który następuje po wyskoku z samolotu aż do otwarcia spadochronu i dla 3000 metrów trwa on około 30 sekund, natomiast dla skoku z 4000 metrów – 60 sekund. To naprawdę bardzo emocjonujący moment, gdy adrenalina buzuje – to jedyna tego rodzaju okazja, gdy można poczuć na własnej skórze spadanie z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę!

Czy lądowanie jest niebezpieczne?

Wiele obaw wzbudza lądowanie przy skoku spadochronowym w tandemie – nie trzeba jednak się obawiać, ponieważ jest ono miękkie, więc nie ma też żadnego ryzyka kontuzji. Za lądowanie odpowiedzialny jest instruktor, który tak kieruje otwartym spadochronem, aby można było wylądować bez żadnego niebezpieczeństwa na trawiastej płycie lądowiska.

Ile trzeba zapłacić za skok tandemowy?

Cena zależna jest głównie od opisanej już wcześniej wysokości skoku – za ten z 3000 metrów zapłaci się około 500-600 złotych, natomiast za ten z 4000 metrów zwykle koło 700 złotych. Można też wykupić dodatkową opcję wideorejestracji – wtedy przed tandemem skacze jeszcze jeden skoczek z kamerą zamocowaną na kasku, więc ujęcia są naprawdę wspaniałe. Taka pamiątka to wydatek około 250 złotych.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji o skokach spadochronowych, znajdziesz je pod adresem: skokiwarszwa.pl.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.