Skuteczna dieta na przytycie

, Tagi , , , ,

Dieta kojarzy nam się przede wszystkim z odchudzaniem. Oczywiście, w przeważającej części wypadków właśnie takie diety są najczęściej poszukiwane. Dieta jednak nie powinna kojarzyć się tylko i wyłącznie z pozbywaniem się nadwagi. Skorzystać z niej mogą także osoby, które znajdują się w zupełnie innej sytuacji i zamiast utraty zbędnych kilogramów potrzebują pozyskać nieco masy. Dla takich osób przygotowane są diety na przytycie. Dieta na masę ciała przydaje się przede wszystkim ektomorfikom, sprawdzi się też w innych sytuacjach. Powinny z niej korzystać również te osoby, które straciły sporo na wadze wskutek przechodzenia ciężkich chorób.

Czym spowodowana jest utrata kilogramów? Przede wszystkim głównym powodem jest niedobór białka, witamin oraz składników mineralnych. By zapewnić sobie odpowiednią ilość tych wszystkich składników konieczne jest stosowanie diety, która będzie zawierać produkty bogate w te elementy.

Co jeść by przytyć?

Niska waga spowodowana jest przede wszystkim brakiem odpowiedniej ilości białka, witamin oraz składników mineralnych. Dieta, która pozwoli zniwelować wszystkie te braki w sposób naturalny powinna się charakteryzować dużą ilością produktów zbożowych, tłustych ryb morskich oraz warzyw i owoców. W celu zapewnienia optymalnej ilości wapnia warto codziennie pić przynajmniej 3 szklanki napojów mlecznych. Doskonałym uzupełnieniem diety będą takie produkty, jak na przykład orzechy, migdały oraz suszone owoce. W czasie bycia na diecie na przytycie warto wprowadzić do menu takie składniki, jak oliwa z oliwek, mleko, jogurty, mięso oraz chude wędliny.

Dieta na przytycie – jadłospis

Śniadanie

Jak każda dieta, również dieta na przytycie kładzie szczególny nacisk na śniadanie. Dobre śniadanie powinno składać się z takich produktów jak na przykład muesli z orzechami, które można zalać mlekiem. Biały, półtłusty ser na kromce grahamowe również spełni swoje zadania. Warto dodać do tego także jabłko, herbatę lub kawę, wszystko wedle naszego uznania. Nie można lekceważyć drugiego śniadania, które odgrywa bardzo ważną rolę. Tutaj dobrze jest wziąć ze sobą do pracy jogurt owocowy, chrupki chleb, a na nim plasterek cielęciny. Wskazanymi napojami są w tym przypadku będzie niegazowana woda mineralna.

Krzepiący obiad

Dobry obiad, który pozwoli nam przytyć może składać się z wielu składników. Mamy tutaj wiele ciekawych możliwości, które można wykorzystywać zgodnie ze swoimi preferencjami. Na obiad możemy sobie przygotować na przykład zupę z suszonych grzybów z dodatkami włoszczyzny. Ciekawym wyborem jest także zupa jarzynowa. Jeśli jesteśmy fanami włoskiej kuchni, z pewnością ucieszy nasz fakt, że można sobie pozwolić na makaron spaghetti, który ugotować możemy na półtwardo.

Podwieczorek i kolacja

W posiłku na podwieczorek powinno znaleźć się dużo owoców i warzyw. Sałata, kalafior czy też oliwka z oliwek- o tych składnikach warto zawsze pamiętać, ponieważ pomogą nam przytyć. Ciekawą opcją jest awokado oraz migdały. Odpowiednio przygotowana kolacja pozwala na osiągnięcie oczekiwanych efektów w każdej diecie. Wyjątkiem od tej reguły nie jest dieta na przytycie. Podczas kolacji powinniśmy więc pomyśleć o kaszy jęczmiennej, niewielkiej ilości margaryny do gotowania oraz owocach. Suszone morele, śliwki, figi oraz orzechy laskowe są wyborem, z którego powinniśmy śmiało skorzystać. Jeśli chodzi o napoje, to tutaj optymalnym rozwiązaniem będzie herbata z róży lub sok wielowarzywny.

Dieta na przytycie i jej efekty

Dieta na przytycie z pewnością jest łatwiejsza do przeprowadzenia w porównaniu z dietą odchudzającą. Tutaj nie trzeba zmuszać się do tak wielkich poświęceń i zmuszać się do odmawiania sobie wszystkich przyjemności kulinarnych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że dla wielu osób przytycie jest bardzo trudnym zadaniem, które trzeba realizować konsekwentnie. Systematyczne wypełnianie wszystkich założeń zawartych w naszej diecie może doprowadzić nas do osiągnięcia założonego sobie celu. Wytrwałość jest drogą do sukcesu.

Poprzedni

Dieta dla mężczyzn

Dobre tabletki na odchudzanie

Następny

Dodaj komentarz