Spalaj kalorie z hula hop

Tagi , ,

Dla kogo ćwiczenia z hula-hop?

Kręcenie hula hop staje się coraz bardziej popularne wśród osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób nie lubiących biegać czy jeździć na rowerze. Dodatkowo wystarczy trochę wolnej przestrzeni w mieszkaniu i już możemy zacząć kręcić hula hop. W tym samym czasie możemy też oglądać w telewizji np. wiadomości. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób zabieganych, cierpiących na brak czasu. Kręcić hula hop może każdy (zarówno dzieci, jak i osoby starsze). Hula hop jest również dobrym rozwiązaniem dla osób mających problemy z kolanami.

Jakie hula-hop wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z hula-hop, zacznij od lekkiego koła z szeroką obręczą. Zaletą dużej i lekkiej obręczy jest łatwość w jej kręceniu. Kiedy już opanujesz tą dość trudną na początku sztukę, możesz zagłębić się w poszukiwania koła hula-hop dla bardziej zaawansowanych. Na początek możesz kupić hula-hop w supermarkecie – będzie ono kosztować ok. 10zł. Koła hula-hop z wypustkami są z reguły droższe i minimalny wydatek na takie koło wynosi ok. 40-50zł. Przy wyborze koła o mniejszej średnicy musisz pamiętać o prostej zależności – mniejszym kołem musisz kręcić mocniej, szybciej i bardziej intensywnie.

Jak działa hula-hop?

Dzięki hula hop szybko pozbędziemy się zbędnych fałdek na naszym brzuchu. Dodatkowo, jeżeli nas trening z hula hop będzie efektywny, będziemy mogli się pochwalić super wymodelowaną talią i pięknymi biodrami. Kręcenie hula hop może również wpłynąć na ujędrnienie pośladków. Systematyczne ćwiczenia nie tylko modelują pośladki czy talię, ale pozwalają także wzmocnić kręgosłup i ukształtować prawidłową postawę. Dzięki hula-hop możesz modelować również przedramiona.

Jak ćwiczyć z hula-hop?

Kręcenie hula hop to klasyczne ćwiczenie na piękne uda. Należy stanąć w lekkim rozkroku, pamiętając o tym, iż stopy powinny przylegać do ziemi. Hula hop podtrzymujemy w okolicy bioder i zataczamy nim kręgi. Talię osy możemy osiągnąć dzięki kręceniu hula hop brzuchem. Hula hop powinniśmy próbować utrzymać w powietrzu tak długo, jak to tylko jest możliwe. Jędrne pośladki można uzyskać dzięki kolejnemu ćwiczeniu. Należy położyć się na plecach, a hula hop włożyć na stopy, tak by dotykały one z obręczy. Podnosimy nogi i w tej pozycji próbujemy wytrzymać przez około 20 sekund. Ćwiczenie możemy powtórzy kilka razy.

Jak uzyskać najlepsze efekty z hula-hop?

Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego koła. Najlepsze efekty da takie hula hop, które waży dość dużo – powiedzmy około 2 kg. Koła hula hop z wypustkami mają dodatkową funkcję masowania talii i bioder.

Drugą najistotniejszą kwestią są odpowiednio wykonywane ćwiczenia. Podczas kręcenia hula hop możemy pozbyć się aż 400 kcal w ciągu 1 godziny! Z hula hop powinniśmy trenować dwa razy dziennie (na przykład rano i wieczorem). Jeden trening powinien trwać minimum 20 minut. Jeżeli regularnie będziemy stosować przykładowe ćwiczenia, już po 2 tygodniach zobaczymy pierwsze efekty.

Poprzedni

Czy czerwone mięso jest zdrowe?

Jak obliczyć podstawową przemianę materii?

Następny

Dodaj komentarz