Spalanie kalorii a nordic walking

, Tagi , ,

Nordic walking pojawił się w polskiej rzeczywistości kilkanaście lat temu i chociaż przez pierwsze lata budził wiele wątpliwości ostatnio w intensywnym tempie. Zdobywa kolejnych zwolenników doceniających dobrodziejstwa tej formy aktywności. Zalety nornic wal kingu można mnożyć, ale do tych najważniejszych z pewnością zalicza się dostępność dla osób w każdym wieku oraz pozornie mało wysiłkowe, a zarazem przyjemne uprawianie sportu. Najważniejszym elementem zawsze jest wiedza, więc zanim sięgnie się po kijki i rozpocznie maszerowanie. Warto zajrzeć na jedną z licznych profesjonalnie przygotowanych stron internetowych i poczytać, z czym mamy do czynienia.

O co chodzi w nordic walking?

W nordic walking ważne jest wszystko, począwszy od doboru odpowiednich kijków poprzez dozowanie wysiłku po poznawanie technik chodzenia Bowiem nie jest to zwyczajne chodzenie, ale specjalna technika uruchamiająca odpowiednie grupy mięśni Wspomagająca, ale nie obciążająca. Na tym polega jej złoty środek i możliwość uprawiania sportu nawet przez osoby nie do końca sprawne.

Nordic walking dobry na odchudzanie

Jest to także dobry sposób na odchudzanie zwłaszcza dla osób z dużą nadwagą, które nie mogą wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych lub biegać. Istnieje wiele szkół debatujących nad tym, czy lepsze efekty w odchudzaniu zapewnia maszerowanie z kijkami, czy też jogging. I chociaż nie jest to kwestia ostatecznie rozstrzygnięta z pewnością nornic walking. Jest dostępny dla większej grupy ludzi, a więc i jego globalne wyniki są lepsze. Udowodniono też badaniami, że chodzenie z kijkami angażuje aż 90% naszych mięśni. Oraz przyspiesza spalanie kalorii o 20%, co stanowi odpowiedź samo w sobie.

Ile spalimy kalorii uprawiając nordic walking?

Możliwości spalania kalorii podczas tej formy aktywności są uzależnione od konkretnej sytuacji. Osoby, szybkości chodzenia i wydolności organizmu.

Przeciętnie zdrowy, sprawny fizycznie człowiek zachowując dość szybkie tempo marszu. Spala około 400 kcal w ciągu godziny.

W czasie spaceru spala się ich o ponad 100 mniej. Więc aby osiągnąć podobny efekt trzeba spacerować prawie 1,5 godziny. Ponieważ w marszu poza mięśniami nóg angażowane są także ręce, ramiona i plecy. Utrata wagi jest szybsza a efekty bardziej widoczne. Ponieważ pracuje na nie całe ciało. Do spalenia 1 kilograma masy ciała wymagane jest codzienne poświęcenie na tę aktywność około 45 minut. Ubocznym efektem spacerów jest też wyprostowana postawa i zdrowszy kręgosłup.

Poprzedni

Sposoby na płaski brzuch w tydzień

Przykładowe ćwiczenia aerobowe

Następny

2 komentarze do wpisu „Spalanie kalorii a nordic walking”

 1. kiedyś chodziłam z tymi kijkami ale mimo że umiałam technikę bo moja mama uprawia NW od 3 lat to mnie jakoś to nie pomaga i demotywuje mnie chodzenie w deszczu i w śniegu. Do odchudzania potrzeba więcej mięśni bo mięśnie spalają kalorie nawet jak ich nie używamy. Zamiast chodzić z kijkami i spalać sobie mięśnie to chodzę na siłownie do Saturn Fitness na Bielanach i mają tam też zajęcia z zumby które pomagają na kondycję.

  Odpowiedz
 2. A ja polecą swoją pierwszą aplikacja na androida w Google Play.

  Kalkulator spalania kalorii ma na celu określenie zapotrzebowania na kalorie w ciągu dnia.

  Dzięki około 300 różnym aktywnością fizycznym wymienionym w aplikacji, można określić bardzo dokładnie zapotrzebowanie na kalorie w ciągu dnia.

  Aplikacja oblicza takie wartości jak:

  BMI – Wskaźnika masy ciała (Body Mass Index)
  PPM – Podstawowej przemiany materii (na podstawie wzoru Harrisa i Benedicta)
  PPPM – Ponadpodstawowej przemiany materii
  CPM – Całkowita przemiana materii

  Kalkulator spalania kalorii jest bezpłatny i można go znaleźć w sklepie Google Play Androida.

  http://youtu.be/so7fVPxM3gg

  „Kalkulator spalania kalorii” można znaleźć w Google Play wpisjuąc fraze „spalanie kalorii”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz