Spalanie tkanki tłuszczowej – Dieta ABS !

, , 29 kwietnia 2015 Tagi , , , ,

Spośród wielu różnego rodzaju diet pozwalających skutecznie spalić tkankę tłuszczową, szczególną uwagę warto zwrócić na tak zwaną dietę ABS. To innowacyjny program, który łączy w sobie trening z właściwym odżywianiem. W ten sposób można spalić zbędną tkankę tłuszczową i wysmuklić całą sylwetkę.

Na czym polega dieta ABS?

Kuracja określana mianem diety ABS to sześciotygodniowy plan, który jest skoncentrowany nie tylko na spalaniu tkaniu tłuszczowej. Starannie opracowane treningi pozwalają zwiększać beztłuszczową masę mięśniową. Dieta ABS polega przede wszystkim na spożywaniu sześciu posiłków każdego dnia. Powinny to być dania dostarczające organizmowi białka, tłuszczu oraz węglowodanów. Warto wiedzieć, że zgodnie z założeniami tej kuracji, nieduży deficyt kalorii (około trzysta-czterysta kalorii) skutecznie przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej.

Fat woman
Fot. Depositphotos

Zasady diety ABS

Główną zasadą diety ABS, która ma na celu spalanie tkanki tłuszczowej jest spożywanie sześciu posiłków każdego dnia. Co więcej, codziennie należy również pić osiem szklanek wody mineralnej. Woda nie tylko doskonale nawadnia organizm, ale pomaga też zminimalizować uczucie głodu. W trakcie kuracji ABS dozwolone jest także picie odżywczych koktajli – powinny być one przygotowywane na bazie mleka o niskiej zawartości tłuszczu (można również zastąpić go kefirem lub maślanką). W diecie nie może brakować wapnia, gdyż dzięki temu skutecznie ograniczane jest wytwarzanie tkanki tłuszczowej przez organizm.

Odpowiednie ćwiczenia – podstawa w spalaniu tłuszczu

Zgodnie z zasadami diety ABS poza właściwym żywieniem, konieczne jest także wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Trening ABS obejmuje głównie trening siłowy (przynajmniej trzy razy w tygodniu) oraz ćwiczenia na brzuch (dwa-trzy razy w tygodniu). Dodatkowo można zdecydować się też na ćwiczenia aerobowe.

Należy pamiętać, by pomiędzy trenowaniem poszczególnych partii mięśni ciała upłynął określony czas (minimum czterdzieści osiem godzin). Przed każdym treningiem zaleca się przeprowadzenie rozgrzewki (może to być na przykład jogging, skakanie na skakance lub jazda na rowerze). Co więcej, jeden w dzień tygodniu powinien odbywać się bez treningu – tak dzień powinien zostać przeznaczony na odpoczynek.

O czym jeszcze pamiętać w trakcie diety ABS?

Decydując się na innowacyjną kurację łączącą w sobie określone zasady żywieniowe z treningami, musimy pamiętać o tym, by z diety wyeliminować przede wszystkim słodycze oraz używki (między innymi alkohol, który zdaniem dietetyków może zmniejszać potencjał organizmu do spalania tkanki tłuszczowej). Oczywiście dieta ABS nie powinna nam kojarzyć się wyłącznie z rygorystycznymi zasadami – w trakcie kuracji można sięgać po: orzechy, migdały, niektóre owoce, masło orzechowe czy po beztłuszczowe produkty mleczne.

Poprzedni

Spadek cukru we krwi po jedzeniu

Dieta przy wysokich trójglicerydach

Następny

Dodaj komentarz