Sposoby na odchudzanie brzucha

, , Tagi , ,

Odpowiednia dieta jest podstawą każdej zgrabnej sylwetki. Ma ona znacznie większy wpływ na nasz wygląd niż wykonywanie regularnych ćwiczeń. Niezbędne do utrzymania zgrabnej sylwetki, a przede wszystkim płaskiego brzucha, jest spożywanie dużej ilości warzyw i owoców. Szczególnie ważne jest regularne nawadnianie organizmu poprzez wypijanie co najmniej 2 litrów wody niegazowanej.

Warte polecenia, są również produkty z dużą zawartością błonnika. Pozwoli to na przyśpieszenie tempa przemiany materii, jednocześnie zapewniając nam uczucie sytości i energię potrzebną do prowadzenia aktywnego stylu życia. Produktami z dużą zawartością błonnika są: płatki owsiane, otręby owsiane i pszenne oraz zarodki pszenne. Warto również dodać, że spożywanie dużej ilości jogurtów naturalnych, pozwoli również na znacznie szybsze pozbycie się tłuszczu zgromadzonego na brzuchu, w wyniku intensywnej pracy jelit.

Ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową z brzucha

Podstawą widoczności mięśni jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Odchudzanie brzucha pozwoli nam trening aerobowy jak np. biegi, pływanie, jazda na rowerze. Treningi doskonale wpływają na wysmuklenie całej sylwetki poprzez równomierne spalenie tkanki tłuszczowej na całym ciele. W przypadku spalania tkanki tłuszczowej dolnych partii warto wykorzystać rower. Jazda na rowerze kształtuje nasze nogi, uda oraz przede wszystkim wysmukla brzuch. W przypadku dużej otyłości brzusznej należy zacząć od lekkich ćwiczeń jak np. spacer czy powolny bieg. Również pływanie jest wskazane dla każdej osoby, bez względu na wiek i wagę. Pływanie wysmukla niezwykle szybko naszą sylwetkę, bez dodatkowego obciążenia stawów. W przypadku braku motywacji, warto wybrać się na trening grupowy, ponieważ dodatkowo będzie nas motywował – trener. Niestety, nie istnieją ćwiczenia umożliwiające spalenia tkanki tłuszczowej jedynie w okolicach brzucha. Podczas spalania tkanki tłuszczowej nasz organizm na samym końcu wykorzystuje tłuszcz nagromadzony w okolicach brzucha, dlatego szczególnie ważne jest wykonywanie ćwiczeń aerobowych.

Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni

Wykonywanie ćwiczeń na wzmocnienie mięśni brzucha bez stosowania diety i ćwiczeń aerobowych, często przynosi zupełnie inny efekt od zamierzonego. Zawartość tkanki tłuszczowej nie ulega zmniejszeniu, zaś mięśnie w wyniku regularnych ćwiczeń – rozrastają się. Optycznie może to powodować niechęć do wykonywania ćwiczeń, ponieważ brzuch będzie wydawał się znacznie większy niż przedtem. Jednak po spaleniu nagromadzonej warstwy tłuszczu, można wykonywać ćwiczenia pozwalające na kształtowanie mięśni brzucha. Najpopularniejszym ćwiczeniem na wzmocnienie mięśni brzucha jest wykonywanie niezwykle popularnych brzuszków. Możemy to zrobić w domowym zaciszu o dowolnie wybranej przez nas porze. Kładziemy się na plecach, rękoma przytrzymujemy tył głowy, nogi uginamy w kolanach. Delikatnie podnosimy głowę, przy jednoczesnym wydechu – patrząc w sufit, a następnie spokojnie ją opuszczamy. Ćwiczenie należy powtarzać codziennie, najlepiej 3 partie po 30 brzuszków, lecz z biegiem czasu powinniśmy zwiększać liczbę partii.

„Szóstka Werdera” jest również niezwykle wymagającym ćwiczeniem. Czas trwania obejmuje 6 tygodni, jednak po nawet jednodniowej przerwie – cykl ćwiczeń należy rozpocząć od samego początku. Jednak końcowy efekt, jest wart wszelkich wyrzeczeń – pięknie wyrzeźbiony brzuch.

Systematyczność i motywacja

Motywacja jest kluczowym czynnikiem, który pozwala nam zacząć i wytrwać w trudnych momentach. W przypadku wysmuklenia brzucha, warto wizualizować jak będziemy wyglądali, a przede wszystkim jak doskonale będziemy się czuć w swoim ciele. Po osiągnięciu wymarzonego efektu, często rezygnujemy z dalszej pracy. To jest największy błąd popełniany przez wiele osób, ponieważ wówczas wracamy do punktu wyjścia. Systematyczne ćwiczenia oraz zdrowa dieta pozwalają nam na zachowanie oraz dbanie o wyćwiczone mięśnie brzucha, a jednocześnie dbanie o nasze samopoczucie i pewność siebie. Piękny brzuch może stać się symbolem tego, że możemy osiągnąć wszystkie zaplanowane przez nas cele, dzięki wytrwałości w dążeniu do nich.

Poprzedni

Jak bardzo szybko schudnąć?

Zasady diety lekkostrawnej

Następny

Dodaj komentarz