Strona główna Fitness Sposoby na zwiększenie libido

Sposoby na zwiększenie libido

903
0
PODZIEL SIĘ
Sposoby na zwiększenie libido
Oceń wpis

Niedopasowanie temperamentów to jeden z najczęstszych powodów rozpadu związków. Niskie libido jest powodem do niepokoju tylko wówczas, gdy do tej pory wszystko było w porządku, a nagle uległo to znacznemu pogorszeniu. Jeśli któreś z partnerów zawsze miało niskie libido nie powinien to być powód do kłótni, prawdopodobnie nie można już tego zmienić.

Powody spadku libido

Powody, dla których libido jest niskie są bardzo złożone. Mogą wynikać zarówno z problemów emocjonalnych jak i z zaburzeń w ciele fizycznym. Kobiety naturalnie największe libido mają w okresie dni płodnych, a najmniejszą ochotę na stosunek najczęściej kilka dni przed okresem. Kobiety mogą nie mieć w ogóle chęci na stosunek w czasie ciąży, na jej początku i pod koniec, a także przez kilka tygodni po rozwiązaniu. Jest to sprawa dość indywidualna. Wbrew temu co się mówi mężczyźni nie mają zawsze wysokiego libido. Bardzo wielu mężczyzn ma z nim problemy. Wynikają one najczęściej z powodu nadmiernej ilości stresu w życiu codziennym. Skutkuje to często problemami z potencją, a w rezultacie wstydem przed tym co powie partnerka. Ponadto kiepskie odżywianie powoduje spadek naturalnego poziomu testosteronu. Ochota na seks nie jest stała ani u jednej ani u drugiej płci. Bywają okresy, że libido jest niskie, aby po krótkim czasie wszystko mogło wrócić do równowagi. Ważne, by w tym czasie nie naciskać na partnera. O ile czas ten nie wydłuża się zbyt mocno, nie ma jeszcze powodu do paniki. Jeśli niskie libido utrzymuje się długi czas warto sprawę zbadać u lekarza specjalisty. Może on zlecić dodatkowe badania, które określą, czy nie występują jakieś zaawansowane problemy hormonalne, zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

Poprawianie libido

Co można zrobić samodzielnie, gdy zauważamy problemy z popędem seksualnym w swoim życiu, choć do tej pory uważaliśmy pożycie za udane? Zdarza się, że problem jest banalny i da się rozwiązać prostymi metodami. Oto niektóre z nich.

Mniej stresu. Wiadomo – łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Jeśli jednak zależy nam na tym, by w związku niczego nie brakowało, warto mniej się stresować. Stres i poczucie braku bezpieczeństwa to główni zabójcy libido, zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Aby temu zaradzić trzeba brać na siebie mniej obowiązków, zażywać więcej relaksu, medytować, słuchać spokojnej muzyki, a przede wszystkim więcej przebywać na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni. Parom bardzo dobrze robią wspólne wyjazdy, na przykład do SPA, gdzie zabiegi pozwolą im się zrelaksować i poukładać sprawy w głowie. Już w chwili, gdy zaczynamy dopiero czuć, że nadmiar obowiązków niebezpiecznie depcze nam po piętach dobrze jest zacząć już coś z tym robić.

Więcej cynku, mniej używek. Cynk jest znany ze swojego wpływu na seksualność obu płci. Nie tylko zwiększa libido, ale normuje również cykl miesiączkowy i czyni nasienie lepszej jakości. Zwiększa poziom testosteronu u mężczyzn. Warto oczywiście dbać o inne pierwiastki, na przykład potas, żelazo, magnez, wapń. Okazuje się, że nadmierne stosowanie używek powoduje wypłukiwanie z organizmu ważnych witamin i pierwiastków, a co za tym idzie również spada libido. Wielu ludzi dla rozluźnienia przed stosunkiem pije alkohol. Niestety zakłóca on erekcję, co z kolei sprawia, że jest on nieudany. To z kolei zniechęca do podejmowania kolejnych prób.

Rozwiązywanie problemów w związku. W związku pojawiają się różne problemy, czasem są nieuświadomione i podświadome. Na przykład kobiety, które czują się zaniedbywane nie mają chęci na seks. Również gdy partner staje się mało zaradny, a kobieta przejmuje rolę głowy rodziny, z to kolei u mężczyzny spada chęć na stosunek. Mało zaradny partner nie jest atrakcyjny dla kobiety, która oczekuje, że będzie on opiekował się rodziną, podczas gdy on woli zalegać na kanapie. O wszystkich problemach należy rozmawiać z partnerem czy partnerką i spróbować znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. W większości przypadków udaje się wypracować kompromis, lecz obie strony muszą tego pragnąć w tym samym stopniu.

Uprawianie sportu. Sport w przypadku niskiego libido jest ważny z kilku powodów. Przede wszystkim pomaga zrzucić nadwagę, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Może ona być przyczyną niskiego libido. Na przykład otyłość brzuszna u mężczyzny jest przyczyną rozwoju chorób takich jak cukrzyca czy miażdżyca. Obie są przyczyną spadku poziomu testosteronu oraz problemów z potencją. Kobiety z nawagą natomiast często czują się mało atrakcyjne, wstydzą rozebrać się przed partnerem, wobec tego unikają stosunku. Poprawa wyglądu powoduje iż z czasem kobiety stają się bardziej świadome siebie i czują się bardziej atrakcyjne dla swojego partnera.

Spójrz na leki jakie stosujesz. Wiele leków, szczególnie psychotropowych, ale również przyjmowanych na problemy z miażdżycą czy cukrzycą mają działanie obniżające libido. Takie działanie mają również tabletki antykoncepcyjne. Zaburzają one naturalny cykl menstruacyjny, po prostu hamując owulację, a wraz z tym procesem również naturalną ochotę na seks. O ile nie jest to absolutnie konieczne lepiej nie zażywać zbyt dużej ilości lekarstw, nawet suplementów diety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.