Sprzęt do ćwiczeń brzucha

, , Tagi

Ćwiczenia brzucha zazwyczaj są bardzo męczące i wymagają wielu poświęceń, 6 Weidera, tysiące brzuszków, wszystkie te ćwiczenia mają sprawić, by mięśnie brzucha stały się naprawdę mocne i ładnie uwypuklone. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że są pewne sprzęty, które są w stanie pomóc w realizacji marzenia jakim jest tzw. kaloryfer na brzuchu. Na rynku jest przeróżny sprzęt do ćwiczeń brzucha, warto przyjrzeć się kilku jego rodzajom.

Ławeczka skośna

Podstawowym sprzętem, który pomaga w ćwiczeniu mięśni brzucha jest ławeczka skośna, która dzięki swojej budowie, utrudnia ćwiczenie brzuszków, sprawiając, że ciało opuszczone w dół, musi wykonać bardziej zamaszysty ruch do góry, przez co mięśnie pracują bardziej intensywnie. O ile nie jest to przyrząd, który ma ułatwić ćwiczenie, to zdecydowanie jest to sprzęt, który pozwala na cięższą pracę niż przy tradycyjnych brzuszkach wykonywanych od ziemi, przez co osiągane rezultaty są znacznie szybsze.

Kołyska do brzuszków

Kolejnym przyrządem, który ma pozwolić na wzmocnienie mięśni brzucha jest tzw. kołyska. Jej zadaniem jest głównie wyeliminowanie nieprawidłowych ruchów przy robieniu brzuszków, które powodują ból karku oraz kręgosłupa, a także lekkie ułatwienie samego ćwiczenia brzuszków, poprzez włączenie rąk, które oparte są na kołysce. W sieci krąży sporo programów treningowych, opartych o to właśnie urządzenie.

Abgymnic

Mitów na temat Abgymnica tych negatywnych jak i pozytywnych powstało setki, głównym zadaniem urządzenia jest stymulacja mięśni poprzez wyładowania elektryczne. Urządzenie jest zazwyczaj w postaci pasa, który zakłada się na brzuch, a ten poprzez delikatne wyładowania elektryczne powoduje skurcze mięśni, przez które te zaczynają się rozwijać. Należy pamiętać przy wyborze tego urządzenia powinno wybierać się te, które są wysokiej jakości, tanie podróbki mogą być bardzo niebezpieczne i doprowadzić do poparzeń wywołanych niepoprawnym działaniem urządzenia. Ponadto sami producenci zazwyczaj wspominają, że używanie pasów masujących nie jest w stanie całkowicie zastąpić treningu, gdyż stymulacja elektryczna ma zupełnie inny charakter niż naturalny trening.

Hula Hop

Ta dziecięca zabawka, która kojarzy się zazwyczaj z dziewczynkami z placu zabaw, potrafi być doskonałym przyrządem, który potrafi wzmocnić brzuch. Istnieją nawet specjalne Hula Hop do fitness, których zadaniem jest zmuszenie właśnie tej partii mięśni do jak najintensywniejszej pracy. By korzystać z tego przyrządy trzeba mieć pewne umiejętności wyniesione z dzieciństwa.

Nic nie zastąpi treningu

Mimo, że na rynku jest sporo urządzeń, których zadaniem jest wzmocnienie brzucha, to jednak wszystkie one nie zastąpią, wkładu własnego i poświęcenia czasu na ich używanie. Sprzęt, który leży w kącie nie jest w stanie, zapewnić silnego brzucha. Silny i ładny brzuch zawsze jest efektem ciężkiej pracy, odpowiedniej diety oraz wielu poświęceń należy o tym pamiętać, zanim sięgnie się po jakikolwiek nawet najlepszy sprzęt.

Poprzedni

Przeciwwskazania do biegania

Ćwiczenia z workiem bułgarskim

Następny

Dodaj komentarz