Sprzęt do ćwiczeń mięśni brzucha

Tagi , , , , , , ,

Brzuch jest tą częścią ciała, która sprawia najwięcej problemów podczas treningów w walce o doskonałą rzeźbę mięśni. Osiągnięcie zadowalających efektów wymaga żmudnych i czasochłonnych ćwiczeń o wzrastającym stopniu trudności. Na wyższym poziomie pomocne mogą się okazać różnego typu urządzenia opracowane specjalnie do ćwiczenia różnych partii mięśni brzucha. W szerokiej ofercie producentów sprzętu sportowego przeznaczonego do siłowni i treningów domowych można znaleźć kilka rodzajów ławek i przyrządów opracowanych tak, aby z jednej strony ułatwiały wykonywanie ćwiczeń, a z drugiej odciążały najbardziej narażone na urazy części ciała.

Sprzęt do ćwiczeń mięśni brzucha:

  • Abdo Gain – specyficzne urządzenie przypominające kwiat, którego zaletą jest automatyczne dostosowywanie się do kształtu pośladków. Ćwiczący nie musi niczego ustawiać, bowiem automatycznie przyjmuje właściwą postawę. Poza tym urządzenie jest niewielkie i lekkie, więc łatwo je przechowywać w domu. Podczas ćwiczeń kształtowane są wszystkie mięśnie brzucha.
  • AB Roller – Praktyczny przyrząd przeznaczony do regularnych wspomaganych ćwiczeń prostych i skośnych mięśni brzucha. Wyposażony w matę, uchwyty dla rąk i specjalny zagłówek chroniący kręgi szyjne.
  • AB King – Urządzenie z możliwością regulacji obciążenia poprzez zmianę nachylenia powierzchni ławki. Umożliwia trening wszystkich mięśni brzucha – górnych, dolnych i bocznych. Dzięki płynnym ruchom nie obciąża kręgosłupa i stawów.
  • Ławka rzymska – Specjalne urządzenie przypominające leżankę z dużym nachyleniem w kierunku podłogi, wyposażona w uchwyt dla nóg. Dzięki wykonywaniu brzuszków w pozycji leżenia z głową w dół ćwiczący podejmuje znacznie większy wysiłek niż z leżenia na plecach. Wydatkowana energia pozwala kształtować mięśnie brzucha.
  • AB Rocket – domowe urządzenie przeznaczone do prawidłowego wykonywania brzuszków, podtrzymuje kark i kręgosłup zabezpieczając przed obciążeniami, skupia swoje działanie na mięśniach brzucha bez obciążania innych partii, pozwala ćwiczyć górne, dolne, środkowe i boczne partie mięśni.
  • Przyrząd do ćwiczenia mięśni skośnych brzucha. Siedzenie posiada regulowaną wysokość, dzięki czemu można je dopasować do wzrostu ćwiczącego. Możliwa jest także regulacja skrętu i jego kierunek w prawo lub lewo.
  • W warunkach domowych za sprzęt pomagający w ćwiczeniach mięśni brzucha może posłużyć wiele przedmiotów, mebli, wykorzystanych na tyle, na ile pozwala własna wyobraźnia. Dobrym ćwiczeniem na mięśnie brzucha jest też dziecięca zabawka hula-hop, która regularnie wykorzystywana daje zadziwiające efekty.
Poprzedni

O zdrowotnych zaletach oleju kokosowego

Co to jest crossfit?

Następny

Dodaj komentarz