Strona główna Fitness Supportan DRINK – pełnowartościowa dieta dla pacjentów onkologicznych

Supportan DRINK – pełnowartościowa dieta dla pacjentów onkologicznych

7020
0
PODZIEL SIĘ
Supportan DRINK – pełnowartościowa dieta dla pacjentów onkologicznych
5 (100%) 5 votes

Pacjent onkologiczny wymaga nie tylko troskliwej opieki i leków, ale także diety dopasowanej do tak specyficznych potrzeb. Właściwe żywienie to bardzo istotna część leczenia!

Czym jest żywienie kliniczne?

Walka z nowotworem niszczy organizm, dlatego bardzo ważne jest dostarczanie mu odpowiednich składników odżywczych. Nie zawsze jest to jednak takie proste – częstym efektem zmagań z chorobą są zaburzenia połykania, jadłowstręt, wymioty i nudności. Zdarza się również, że pomimo dostarczania elementów odżywczych, organizm potrzebuje ich wciąż więcej.

Wszystkie te dolegliwości dodatkowo pogarszają stan chorego. Spadek wagi w takich przypadkach jest bardzo niebezpieczny i jest zagrożeniem dla dalszego leczenia…

Rozwiązaniem staje się wtedy żywienie kliniczne. Polega ono na dostarczaniu choremu organizmowi dopasowanych do jego potrzeb ilości energii, białka, elektrolitów, witamin, pierwiastków śladowych i wody. Żywienie kliniczne może przybierać formę produktów odżywczych, płynnych diet doustnych, sztucznego odżywiania.

Preparaty tego typu są komponowane w taki sposób, aby dostarczały choremu wszystkie witaminy i składniki mineralne, które są niezbędne do procesów regeneracyjnych.

Wysokoenergetyczne napoje Supportan DRINK

Dla pacjentów onkologicznych najlepszym sposobem żywienia są preparaty doustne, które są najmniej inwazyjne, a przez to też najskuteczniejsze. Napoje są łatwo wchłaniane przez organizm, są także proste w przyjmowaniu. Dlatego – o ile stan osoby chorej na to pozwala – powinno się wybierać właśnie tę formę dostarczania składników odżywczych.

Właściwe proporcje wszystkich mikro- i makroelementów zawierają preparaty Supportan DRINK. Każda porcja napoju (200 ml) to 300 kcal! Oprócz tego w składzie znajdują się tłuszcze (6,7 g/100 ml), węglowodany (11,6 g/100 ml), białko (10 g/100 ml) i błonnik (1,5 g/100 ml).

Supportan DRINK może być uzupełnieniem diety pacjentów klinicznych, którzy potrzebują dodatkowych składników odżywczych lub może stanowić podstawę diety. Produkt należy stosować jedynie pod nadzorem lekarza.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.