System Body Jet- liposukcja bez skalpela

, Tagi

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na miejscowym usunięciu nagromadzonego tłuszczu, który nie pozostawia blizn i nie wymaga wycięcia tkanek. Metoda ta pojawiła się w latach 80. ubiegłego wieku i od tego czasu jest stale udoskonalana. Najnowszą metodą odsysania tłuszczu jest liposukcja strumieniem wody Body Jet, którą z powodzeniem stosują zagraniczni i krajowi chirurdzy plastyczni już od ponad 5 lat.

Dlaczego właśnie liposukcja?

Od otyłości nie da się ubezpieczyć, a tłuszcz najczęściej odkłada się właśnie tam, gdzie jest najmniej mile widziany. W ciele człowieka występują tzw. „rezerwuary tłuszczu”, z których nie da się go usunąć za pomocą diet, zabiegów kosmetycznych ani zajęć w klubach fitness (efekt będzie minimalny). To właśnie dlatego liposukcja jest często jedynym sposobem, aby przywrócić swojej figurze szczupły i atrakcyjny wygląd.

Wskazania do liposukcji strumieniem wody Body Jet:

 • depozyty tłuszczowe na twarzy i szyi (okolice podbródka);
 • nadmiar tłuszczu w okolicy brzucha i talii („oponka”);
 • nadmiar tłuszczu w okolicy przedramion (masywne ręce) i stawów kolanowych;
 • depozyty tłuszczowe na plecach;
 • deformacje tłuszczowe zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni górnej części bioder (okolica „bryczesów”);
 • nagromadzona tkanka tłuszczowa nad i pod pośladkami.

W przypadku dużego nadmiaru tłuszczu i skóry chirurg plastyczny zaproponuje połączenie liposukcji z liftingiem, co pozwoli osiągnąć bardziej widoczny efekt.

Liposukcja strumieniem wody Body Jet – szczegóły metody:

W odróżnieniu od swoich poprzedników liposukcja strumieniem wody Body Jet jest zabiegiem bezkrwawym, ponieważ skurcze naczyń następują pod wpływem wysokiego ciśnienia hydraulicznego. Płaty tłuszczowe usuwane są z dużą ilością wody (a dokładniej specjalnego roztworu). Metoda ta nie narusza zrębu (matrycy podskórnej tkanki tłuszczowej) i pozwala zachować nieuszkodzone komórki tłuszczowe (gotowe do lipofillingu). Jeden zabieg liposukcji strumieniem wody Body Jet pozwala usunąć aż 6 (!) litrów tłuszczu (przy zastosowaniu innych metod nie więcej niż 2-3 litry). Liposukcja strumieniem wody Body Jet pozwala odzyskać idealną figurę bez diety i żmudnych treningów na siłowni!

Zalety liposukcji strumieniem wody Body Jet:

 • bezkrwawe odsysanie tłuszczu;
 • możliwość usunięcia większej ilości nagromadzonego tłuszczu w trakcie jednego zabiegu;
 • zachowanie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych i ich przygotowanie do lipofillingu (przeszczepu);
 • możliwość skutecznego usunięcia tłuszczu z każdej okolicy i korekty wad po nieudanej liposukcji;
 • znacznie łatwiejszy do wykonania zabieg dla chirurga plastycznego.

Efekty liposukcji Body Jet

Po wykonaniu liposukcji konieczna jest rehabilitacja (3-4 tygodnie), w czasie której pacjent nosi specjalną bieliznę uciskową umożliwiającą nadanie skórze właściwego kształtu. Efekt liposukcji można ocenić dopiero po 2-3 miesiącach. W razie konieczności procedurę lipomodelowania można powtórzyć.

Należy podkreślić, że depozyty tłuszczowe w miejscu poddanym liposukcji nigdy już nie wrócą do wcześniejszych rozmiarów, ale w przypadku niezdrowego trybu życia tłuszcz zacznie odkładać się w innych częściach ciała. Aby w przyszłości nie przytyć, pacjent będzie więc musiał stale utrzymywać formę – prowadzić aktywny tryb życia, uprawiać sport i prawidłowo się odżywiać. Dzięki temu będzie mógł cieszyć się swoją figurą przez długi czas!

Horizon Medical Center – horizonmedical.pl

Bezpieczeństwo pacjenta na najwyższym poziomie

Odwiedź naszą stronę internetową i otrzymaj 10% zniżki na zabiegi w naszej Klinice

Poprzedni

Owoce – Aronia

Kreatyna – w jakiej formie jest najlepsza?

Następny