Tosty otrębowe

, , Tagi , ,

Tosty otrębowe to sposób na przyrządzenie pysznego pieczywa, jaki nie potrwa dłużej niż kilka minut. W ten sposób dostarczymy sobie dużej ilości błonnika i pominiemy sztuczne dodatki jakie często znajdują się w gotowych kupowanych tostach. Nie będzie tu także ani grama cukru ani też mąki. To odpowiednie danie dla osób, jakie cenią sobie zdrowy tryb życia i ciągle poszukują smacznych i ciekawych przepisów na śniadanie. Gorące, chrupkie a przy tym pulchne tosty zachęcą do jedzenia nawet największych niejadków. Ponadto otręby zbożowe to skondensowana dawka najbardziej podstawowych witamin oraz mikroelementów. Mają w sobie sporo magnezu i witamin z grupy B jakie oddziałują na układ nerwowy i pomagają w walce ze stresem.

Tosty otrębowe składniki:

pół szklanki otrąb owsianych i pół szklanki otrąb pszennych,

jajko

pieprz, odrobina soli morskiej

zioła według uznania lub bez ziół

jogurt naturalny, serek wiejski lub dwie łyżki twarogu

Przygotowanie:

wszystkie składniki, zarówno suche jak i mokre mieszamy razem, aż będą stanowiły jedną całość. Ciasto powinno być dość tępe, aby łatwo się formowało. Tosty mogą zostać przygotowane na kilka sposobów – przy pomocy specjalnego sandwiczera, na zwykłej patelni lub upieczone w piekarniku. Sandwiczer oraz zapiekanie w piekarniku to najbardziej dietetyczne sposoby przygotowania. Aby przygotować tosty w sandwiczerze, należy na jego powierzchni uformować z ciasta tosty oraz przypiekać je przez około pięć minut. Następnie dodać dodatki według uznania i znów zapiec przez okres około trzy minuty. Na patelni tosty powinny smażyć się na oleju roślinnym przez około trzy minuty z każdej strony, do czasu aż się nie zarumienią. W piekarniku tosty należy zapiekać w temperaturze około dwustu stopni do momentu aż ostatecznie nie stwardnieją i nie zarumienią się.

Dodatki:

tosty otrębowe smakują bardzo dobrze zarówno z dodatkami słodkimi, jak i słonymi. Można je jeść z mięsem, wędlinami, z nabiałem, jajkiem, a także z rybami oraz oczywiście dużą ilością warzyw.

Poprzedni

Zdrowie zaczyna się na talerzu

Sałatka z szynką i ananasem

Następny

Dodaj komentarz