Trening z efektami, czyli o czym musisz pamiętać podczas ćwiczeń!

12 kwietnia 2014 Tagi , ,

Myślisz, że żeby rozpocząć efektywny trening wystarczą szczere chęci? Nic bardziej mylnego! Oczywiście są one bardzo ważną podstawą, jednak same chęci nie wystarczą do osiągnięcia sukcesu. Prawidłowy trening  powinien być poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Zobacz, o czym musisz pamiętać planując trening!

1. Wybierz formę aktywności fizycznej odpowiednią dla siebie

Pamiętaj o tym, że trening nie może być dla ciebie tak zwanym złem koniecznym, ale prawdziwą przyjemnością. Dokonując wyboru ćwiczeń weźmy pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim nie przeliczajmy naszych możliwości i weźmy pod uwagę własne predyspozycje. Zastanówmy się też nad tym, ile czasu będziemy mogli mu poświęcić i czy rozpoczęcie treningu nie jest dla nas jedynie chwilowym kaprysem.

[AdSense-A]

2. Nigdy nie zapominaj o rozgrzewce

Żaden trening nie może się rozpocząć, jeśli nie będzie poprzedzony odpowiednią rozgrzewką. Ma ona na celu przygotować nasze ciało na nadchodzący wysiłek, rozciągnąć mięśnie i ścięgna, co z kolei ma zapobiegać niechcianym kontuzjom. W zależności od tego, jakie partie ciała ćwiczymy na treningu, to właśnie im powinniśmy poświęcić najwięcej czasu podczas rozgrzewki.

3. Najlepsza jest metoda małych kroków

Nie oczekujmy od naszego ciała, że po 2-3 dniach treningu będziemy w stanie wykonać przykładowo 100 pompek, bo jest to zwyczajnie niemożliwe. Trening powinien być skomponowany adekwatnie do naszych możliwości i wraz z naszymi postępami powinna wzrastać liczba wykonywanych powtórzeń, czy sama jego intensywność.

4. Zwróć uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń

Opanowanie i zaznajomienie się z prawidłową techniką wykonywania ćwiczeń to podstawa do osiągnięcia sukcesu. Niechlujne wykonywanie poszczególnych elementów treningu nie przyniesie nam zamierzonych efektów, a jedynie sprawi, że niepotrzebnie zmarnujemy swój cenny czas i narazimy się na kontuzje.

5. Dobrze zorganizujmy swój czas

Jeśli trening wykonywany jest w domu, a nie klubie fitness pod okiem wysportowanego instruktora, musimy skrupulatnie zaplanować jego przebieg. Czasami nie liczy się liczba wykonanych ćwiczeń, ani ich powtórzeń, a kolejność w jakiej po sobie występują. Ustalmy przedział czasowy, w jakim będziemy poświęcać się danej aktywności fizycznej i ściśle się go trzymajmy.

6. Nie zapominaj o ćwiczeniach rozciągających

Na końcu każdego treningu obowiązkowo należy wykonywać ta zwane ćwiczenia rozciągające. Są one tak samo ważne jak przed treningowa rozgrzewka, więc nie wolno ich bagatelizować a tym bardziej pomijać. Rozciągnięcie mięśni na zakończenie treningu informuje nasze ciało, że zaraz będzie mogło odpocząć, pozwala zregenerować siły i niweluje ryzyko pojawienia się tak zwanych zakwasów.

Poprzedni

Prozdrowotne właściwości koziego mleka

Najskuteczniejsze ćwiczenia na barki

Następny

Dodaj komentarz