Treningi na YouTube – 10 najlepszych kanałów

Tagi , , ,

Treningi w domu potrafią przynosić takie same efekty, jak wizyta na siłowni. Najważniejszy jest odpowiedni program treningowy i profesjonalnie wykonywane ćwiczenia. Z pomocą przychodzą nam setki kanałów z ćwiczeniami na Youtube. Którzy trenerzy gwarantują efekty?

1. MadFit – najlepsze treningi na YouTube z Kanady

Za kanałem MadFit stoi młoda Kanadyjka – Maddie Lymburner. Vlogerka urodzona w 1995 roku zaczęła swoją przygodę z YouTubem w 2015 roku i na początku publikowała treści związane z weganizmem i podróżami. Kanał MadFit powstał w 2018 roku. Trenerka na początku nagrywała swoje treści w domu, a filmiki miały 10 minut. Już po roku na jej kanale na YouTube uzbierał się milion subskrybentów. Z czasem Maddie uzyskiwała coraz większą popularność, a wraz z nią polepszała się jakość jej ćwiczeń. Obecnie MadFit ma na swoim koncie prawie 6 milionów subskrybentów, prawie 400 filmików i jest uznawana za jedną z czołowych kanadyjskich vlogerek.

Jakie ćwiczenia znajdziemy na jej kanale? Filmiki mają od kilku do 30 minut i są to ćwiczenia typu cardio, HIIT i z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała albo gumami, czy ciężarkami. Długość filmików pozwala na skompilowanie kilku z nich i stworzenie całego treningu, np. na brzuch, uda, pośladki i ramiona. Tym co wyróżnia MadFit, są jej filmiki taneczne. Trenerka często tworzy ćwiczenia do najpopularniejszych hitów, albo filmiki typu „Dance Party” do muzyki topowych twórców, np. Justina Biebera, Dua Lipy albo do hitów z TikToka. Ćwiczenia trenerki dają naprawdę niesamowite efekty, co najlepiej widać po sylwetce samej Maddie.

2. Heather Robertson – dla miłośników pełnometrażowych treningów

Kolejna Kanadyjka, której kanał też wspina się na szczyt popularności. Heather jest trenerką personalną, influencerką fitness i trenerką odżywiania. Jej kanał ma 1,5 miliona obserwujących i zawiera aż 400 filmików z treningami, więc ćwiczeń nam nie zabraknie. Trenerka specjalizuje się w trochę dłuższych treściach, dzięki czemu nie trzeba „łączyć” filmików w celu stworzenia porządnego treningu. Na jej kanale można znaleźć krótkie, 5-minutowe filmiki np. na brzuch i nawet godzinne mordercze treningi. Wśród jej wideo znajdziemy zarówno ćwiczenia typu HIIT, cardio, tabata, jak i pilates, jogę czy barre. Heather Robertson w swoich ćwiczeniach korzysta z gum, ciężarów i kettlebell. Duża rozpiętość jej filmików pozwoli każdemu na wybranie odpowiedniej długości i poziomu intensywności.

3. FitnessBlender – treningi na YouTube od małżeństwa

Ten amerykański kanał prowadzi małżeństwo – Daniel i Kelli Segars. Obydwoje są trenerami personalnymi, a dodatkowo mają wykształcenie z zakresu żywienia i psychologii. Swoją stronę FitnessBlender.com założyli w 2010 roku, a już 2 lata później było to ich jedyne źródło utrzymania. Równocześnie zaczął powstawać ich kanał na YouTube, który dzisiaj ma 6,5 miliona subskrybentów i aż 900 filmików z ćwiczeniami! Zarówno na stronie, jak i na kanale można znaleźć wszystkie możliwe rodzaje treningów: krótkie, długie, dla początkujących i zaawansowanych, ćwiczenia typu pilates albo z dużym obciążeniem. Strona internetowa pozwala wybrać ćwiczenia według wielu kryteriów, m.in. intensywności od 1-5. Intensywność na poziomie 5 to nie żart – wśród treningów FitnessBlender można np. znaleźć „1000 calorie workout”, które trwa aż 1,5 godziny!

Ćwiczenia są bardzo profesjonalne, wykonane w bezpieczny sposób, zawsze zawierają rozgrzewkę i rozciąganie. Pokazywane są alternatywy, jeżeli nie dajemy rady albo nie mamy potrzebnego sprzętu. W filmikach pojawiają się zarówno Daniel, jak i Kelli.

4. Ewa Chodakowska – polski klasyk

Pisząc o trenerach na naszym rodzimym rynku, nie sposób nie zacząć od Ewy Chodakowskiej. „Trenerka wszystkich Polek” zasłużyła na swój tytuł. Spowodowała, że miliony Polek zaczęły ćwiczyć, dbać o siebie i zdrowo się odżywiać. Ciężko opisać wszystkie jej przedsięwzięcia: ma kanał na YouTube, strony internetowe, własną telewizję, pisze książki, tworzy programy treningowe, plany diet, ma catering dietetyczny, własną linię kosmetyków… Chociaż teraz za wiele programów z ćwiczeniami trzeba płacić, to na Youtubie dalej można znaleźć klasyki Ewy Chodakowskiej: Skalpel, Killer, Turbo Spalanie. Większość jej treningów to ćwiczenia funkcjonalne, wzmacniające całe ciało i spalające tłuszcz. Dla zabieganych idealne będą filmiki 6-minutowe, które pozwolą na szybkie wyrzeźbienie sylwetki.

5. Monika Kołakowska – królowa wyzwań

Kolejna polska trenerka, która depcze po piętach Ewie Chodakowskiej. Ma prawie 600 tysięcy obserwujących na Youtubie i prawie 400 filmików. Trenerka specjalizuje się w pełnometrażowych treningach (40-50 minut). Stawia przede wszystkim na spalanie, cardio, tabatę, ale ma też wiele ćwiczeń na poszczególne części ciała. Słynie z wyzwań, które organizuje, np. „Nowa ja w 30 dni”. Takie programy zawsze działają motywująco na ćwiczących i przyciągają nowych obserwatorów.

6. Blogilates – pilates w innej formie

Cassey Ho, właścicielka kanału Blogilates, to świetna opcja dla osób, które wolą spokojniejsze i mniej intensywne ćwiczenia. Kanał ma 5,5 miliona subskrybentów i prawie 800 filmików. Głównym elementem kanału jest pilates, a dokładnie autorski POP Pilates. Jeżeli jednak spodziewamy się powolnych ćwiczeń, które przypominają jogę, to możemy się zdziwić. Cassey Ho oferuje ćwiczenia wzmacniające wykonywane główne na matach, jednak ilość powtórzeń może naprawdę dać w kość, a tempo pozwoli nam się spocić. Jej filmiki mają zazwyczaj 15, 20 minut i nie wymagają skakania i obciążania kolan.

Trenerka oferuje również dietetyczne przepisy, projektuje ubrania i sprzęt do ćwiczeń oraz jest propagatorką „body positivity”. Pokazuje realne podejście do odchudzania i uczy o wpływie mediów społecznościowych na postrzeganie naszych ciał. Ćwiczenia z trenerką to też po prostu świetna zabawa – w tle lecą najnowsze hity, czasami na macie pojawia się jej pies Sir George, a trenerka opowiada o swoim życiu, albo o tym co zjadła na śniadanie (nie są to więc ćwiczenia dla osób, które nie lubią gadających trenerów).

7. Pamela Reif – treningi na YouTube dla lubiących konkret

Chociaż filmiki swoją długością i rodzajem ćwiczeń mogą przypominać treningi Cassey Ho, to Pamela jest przeciwieństwem Azjatki. Pod jakim względem? Kompletnie się nie odzywa na filmikach – wszelkie instrukcje pojawiają się w formie napisów. Dla wielu osób może to być duży plus, dla niektórych minus. Trenerka może pochwalić się wieloma metamorfozami swoich użytkowniczek. W swoich filmikach stawia raczej na ćwiczenia wzmacniające: „bubble butt”, „abs with lines”, itp. Piękny wygląd trenerki i wnętrza, w których wykonuje ćwiczenia, dają efekty – każdy jej filmik ma kilkanaście albo kilkadziesiąt milionów wyświetleń.

8. Chloe Ting – fenomen z Australii

Zdecydowana faworytka, jeżeli chodzi o liczbę subskrypcji na YouTube – Azjatka ma ich już prawie 20 milionów! Trenerka mieszkająca w Australii zaczęła swój kanał w 2018 roku, a pandemia koronawirusa znacznie zwiększyła jego popularność. Filmiki Chloe mają zazwyczaj od 10 do 20 minut, skupiają się na wzmacnianiu i są dosyć szybkie. Trenerka często korzysta z ciężarków czy gum. Na czym polega jej fenomen? Ciężko to jednoznacznie określić, może jej sekretem jest pochodzenie – miliony Azjatów bardzo chętnie śledzą jej kanał. Trzeba jednak przyznać, że ćwiczenia trenerki dają niesamowite efekty. Wiele kobiet, które podjęły się jej wyzwania albo regularnie z nią ćwiczą, dzielą się zdjęciami przed i po, a chyba nic tak nie motywuje jak efekty innych.

9. The Fitness Marshall – spalanie na wesoło

Kanał inny niż wszystkie. Po co katować się squatami przez 40 minut, skoro można poskakać w rytm piosenek Britney Spears? Na kanale znajdziemy setki kilkuminutowych filmików z łatwymi układami do popularnych hitów. To świetna opcja dla osób, które mają mało czasu, ale chcą się trochę poruszać i zabawić. Fitness Marshall zaprasza do swoich układów tancerki wszystkich rozmiarów i kształtów, więc nikt nie będzie miał kompleksów.

10. PopsugarFitness – najbardziej różnorodny kanał na YouTube

Kanał, dla tych, którzy lubią różnorodność. Znajdziemy na nim ponad 1300 filmików! Kanał to dziecko strony internetowej popsugar.com. Treningi wyróżnia to, że nie prowadzi ich jeden trener – do każdego filmiku zapraszani są inni instruktorzy, którzy oferują najróżniejsze rodzaje ćwiczeń. HIIT, pilates, stretching, balet, salsa, zumba, ćwiczenia z gumami, barre, joga, tabata, wzmacnianie brzucha, ud, pośladków – można tu znaleźć naprawdę wszystko. Filmiki mają już od 5 minut od nawet godziny. Kanał bardzo też dba o reprezentowanie wszystkich płci, ras, orientacji i narodowości. Można uprawiać jogę z instruktorką plus-size, pilates z 50-latką albo balet z wesołym chłopakiem.

Poprzedni

Ćwiczenia podczas ciąży

Naturalne wspomagacze dla sportowców

Następny

Dodaj komentarz