Trzy najbardziej drakońskie diety świata

Tagi , , , , ,

W walce o wymarzoną sylwetkę wiele osób gotowych jest na ciężkie poświęcenia. Pomagają im w tym diety, które swoim rygorem przypominają wojskową musztrę. Zobacz, jakie są najbardziej drakońskie diety świata i czy naprawdę przynoszą oczekiwane efekty.

Dieta Dukana

Twórcą diety jest francuski lekarz Pierre Dukan. Swoją dietę oparł on na spożywaniu dużej ilości białka kosztem węglowodanów i innych składników. Spis produktów, jakie można spożywać decydując się na poddanie tej kuracji jest bardzo ograniczony i opiera się na produktach, takich jak otręby owsiane, jajka i wiele innych produktów o dużej zawartości białka. Najgorsza jest pierwsza faza diety, którą nasz organizm odczuwa najbardziej dotkliwie. To właśnie podczas jej trwania zaburzona zostaje równowaga składników odżywczych w organizmie i dochodzi do poważnych niedoborów węglowodanów i tłuszczów.

[AdSense-A]

Kolejne dwie fazy również nie należą do najprzyjemniejszych – nie możemy pozwolić sobie na żadne, nawet najmniejsze zachcianki, które nie znajdują się na liście. Cała dieta trwa około miesiąca i może poczynić w organizmie człowieka istotne szkody. Do efektów ubocznych diety Dukana należą: znaczne osłabienie organizmu, problemy z pamięcią i koncentracją, omdlenia, suchość skóry, odwapnienie kości, czy nawet niewydolność nerek, a w przypadku kobiet również zatrzymanie się miesiączki.

Dieta kopenhaska

Jest jedną z najbardziej znanych diet, charakteryzującą się dużym rygorem. Często mówi się, że jest to dieta ostatniej nadziei. Trwa stosunkowo niedługo, bo zaledwie 13 dni, podczas których najbardziej konsekwentne osoby mogą zrzucić nawet do 15 kilogramów. Jednak, jak się okazuje nie ma nic za darmo. Dieta narzuca na nas bardzo twarde zasady jeśli chodzi o zawartość jadłospisu. Jemy 3 posiłki: śniadanie, obiad i kolację, których skład jest szczegółowo opisany. W tej diecie nie ma miejsca na chwilowe zawahanie, czy co gorsza chwilkę słabości- lampka wina, czy nawet zwykła guma do żucia oznacza przerwanie diety. Absolutnie niewskazane jest stosowanie diety kopenhaskiej przez osoby mające problemy ze zdrowiem, czy wykonujące pracę fizyczną. Nie jest ona również dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie maja dość sinej woli.

Dieta kapuściana

Dieta kapuściana jest znanym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów od ponad dwudziestu lat. Fakt, że przynosi ona określone rezultaty nie znaczy jednak, że przyjdą one łatwo. Chociaż sama dieta trwa tydzień to wymaga od nas naprawdę całej masy wyrzeczeń. Sam jadłospis jest bardzo rygorystyczny i opiera się praktycznie tylko i wyłącznie na kapuście. Gwoździem programu diety kapuścianej jest zupa kapuściana, którą jemy w kółko przez siedem dni w tygodniu i co nieuniknione – wzdęcia powodowane przez wzdymające właściwości warzyw kapustnych.Oczywiście w wyniku tego, iż nasze życie przez tydzień opiera się tylko na kapuście nasz organizm pozbawiony jest wielu cennych składników odżywczych.

Opisane wyżej diety mogą być traktowane jako diety tymczasowe, które mogą przynieść większe efekty w krótkim przedziale czasowym. Jednak wszystkie trzy diety z racji radykalnego obcięcia kalorii cechuje duże prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jojo. Wspomniane diety nie mogą stanowić diety długofalowej, ponieważ mogłyby doprowadzić do całkowitego zaburzenia równowagi w organizmie, a następnie groźnych powikłań zdrowotnych czy nawet śmierci.

Poprzedni

Jak sen wpływa na odchudzanie?

Wady i zalety diety 1000 kcal

Następny

Dodaj komentarz