Typy sylwetek damskich

12 kwietnia 2014 Tagi , , , , , , , , , ,

Mimo tego, że wiele kobiet wolałoby, żeby istniał jeden, albo dwa typy sylwetki, to w rzeczywistości jest ich znacznie więcej. Uwarunkowania genetyczne powodują, że nie każda z nas może być szczupłą, wysoką modelką, za którą z tęsknotą podążają męskie spojrzenia. Przedstawiamy typy sylwetek damskich i podpowiadamy, jak dobierać części garderoby, żeby zamaskować ewentualne mankamenty. Najczęściej wyróżnia się cztery podstawowe typy sylwetek damskich: kobieta gruszka, kobieta jabłko, kobieta klepsydra i kobieta chłopczyca. Dopasuj Twój typ i dobierz odpowiednie ubrania.

 

[AdSense-A]

Rodzaje kobiecych sylwetek

Gruszka to rodzaj sylwetki raczej niepożądany. Pani o takiej budowie ciała ma bowiem mocno zaokrąglone kształty, ale jedynie w dolnych partiach ciała. Szerokie biodra są najbardziej widoczną częścią naszej figury. Bardzo często towarzyszą one zgrabnym ramionom, długim rękom i stosunkowo niewielkim piersiom. Niegdyś ten typ sylwetki u starożytnych rzymian uważany był za wcielenie płodności, jednak dziś taki typ figury budzi wśród pań niezadowolenie i kompleksy.

Panie gruszki powinny zaopatrzyć swoją garderobę w ubrania swoim wyglądem przypominające literę A, czyli obcisłe u góry, a rozkloszowane na dole. Bardzo ładnie leżeć będą równie spodnie na kant, najlepiej delikatnie rozszerzane u dołu. Zaleca się również noszenie szpilek, najlepiej takich na grubym obcasie, gdyż optycznie wysmuklą i wydłużą nogę.

Jabłko. Kobiety o figurze jabłka mogą poszczycić się dość sporym biustem. Poza tym mają one tendencję do przybierania na wadze, jednak tylko w górnych partiach ciała, czyli brzuchu, ramionach i tak zwanych boczkach, podczas gdy nogi i pośladki pozostają nietknięte niechcianą tkanką tłuszczową.

Zobacz także: jak zgubić boczki

Panie o sylwetce jabłka powinny skupić się na podkreślaniu swoich głównych atutów, czyli zgrabnych nóg i piersi. Mogą one pozwolić sobie na obcisłe spodnie typu rurki, połączone z luźniejszą tuniką. Głębokie dekolty również wchodzą w grę, jednak konkretna bluzka nie powinna opinać brzucha.

Kobieta klepsydra. Sylwetka klepsydry po dziś dzień należy do tych najbardziej wymarzonych kobiecych wymiarów: 90-60-90. Panie charakteryzują się tak zwanymi idealnymi kształtami, czyli szczupłą talią, nieco szerszymi biodrami oraz kobiecym biustem.

Kobiety o figurze klepsydry nie mają zbytniego problemu z doborem odpowiedniej garderoby. Mogą ubierać się w wiele fasonów, gdyż niemal we wszystkim wyglądają jak greckie boginie. Najlepiej jeśli Panie klepsydry podkreślą swoją talię i biust. Zgrabną pupę wyeksponują spódnice ołówki.

Figura typu „chłopczyca”.

Panie o takiej budowie ciała są zazwyczaj bardzo niezadowolone ze swojego wyglądu. Charakterystyczne cechy tej sylwetki to stosunkowo niski wzrost, szczupła figura, szerokość ramion równa szerokości bioder oraz brak „okrągłości” i tak zwanych kobiecych kształtów.

Panie o tej budowie ciała muszą troszkę bardziej się postarać, żeby pokazać swoją kobiecość. Warto pokusić się o wszelakie wzory oraz fasony z żabotami, kokardami i dodatkowymi materiałami. Idealnie sprawdzą się również delikatne tkaniny. Bezwzględnie unikajmy bluzek typu bokserka, lub tych nakładanych na szyję gdyż optycznie poszerzą i tak już pokaźne ramiona.

Poprzedni

Właściwości zdrowotne ananasa

Właściwości witaminy D

Następny

Dodaj komentarz