Układanie diety

, , Tagi , , ,

Nie ma chyba kobiety, która się nie odchudzała. Problem z nadwagą i konieczność zrzucenia dodatkowych kilogramów dotyka także mężczyzn. W ciągu ostatnich lat wzrosła także liczba otyłych dzieci, co sprawia, że nawet kilkuletnim dzieciom należy zmienić jadłospis. Pojawia się jednak pytanie, komu zlecić ułożenie diety, komu zaufać, aby odchudzanie doprowadziło do upragnionego efektu.

Diety z książek i gazet

W wielu magazynach dla kobiet pojawiają się przykładowe diety, które są chętnie stosowane przez kilka dni. Popularność niektórych z nich doprowadziła do tego, że wychodzą nawet książki, poświęcone wybranym dietom i zawierające przydatne rady oraz przykładowe przepisy. Tego rodzaju pomoce mogą być przydatne, jednak często po kilku tygodniach prowadzenia odchudzania zgodnie z takimi wytycznymi może się pojawić zmęczenie i niechęć do dalszego odchudzania. Wówczas istotne jest poszukiwanie wsparcia u najbliższych.

Catering dietetyczny

Coraz popularniejsze na rynku są firmy, oferujące catering dietetyczny. Po spotkaniu i konsultacji z doradcą ustala się najbardziej optymalną dietę, w której najważniejsze jest ustalenie ilości kilokalorii. Catering dietetyczny to po prostu przygotowane dietetyczne posiłki, które docierają do klienta w pojemniczkach, w których znajduje się dobrze zbilansowane śniadanie, pożywny obiad czy energetyczna kolacja. Jednak osoba odchudzająca się może jeść jedynie posiłki, przywiezione przez firmę.

Układanie diety przez internet

Dzięki dostępowi do internetu w ciągu kilku minut można się stać użytkownikiem jednego z kilkunastu serwisów internetowych, które wspierają swoich zarejestrowanych użytkowników w procesie odchudzania. Niektóre z nich dają możliwość ustalenia, z czego wynika nadwaga, a konsultacja online z dietetykiem pozwoli na wyeliminowanie niektórych produktów czy wymusi zmianę przyzwyczajeń żywieniowych. Użytkownicy, którzy wykupią odpowiedni abonament, uzyskują dostęp do przepisów, odpowiednich treningów oraz licznych aplikacji, które wspierają ich w walce ze zbędnymi kilogramami.

Po dietę do dietetyka

Podejmując decyzję o odchudzaniu warto wybrać się do profesjonalnego dietetyka, który będzie kontrolować nie tylko proces odchudzania, ale także będzie porównywać wyniki badań. Dietetyk rozpoczyna proces odchudzania od przyjrzenia się wynikom badań, następnie ustala z klientem, ile powinien on schudnąć i rozkłada cały proces w określonym czasie. Oprócz przygotowania diety i wspieraniu klienta w zmianie nawyków żywieniowych, dietetyk nakłania klienta także do zwiększenia aktywności fizycznej, wybierając jej rodzaj i częstotliwość. Niektórzy dietetycy współpracują z trenerami personalnymi, którzy dodatkowo pracują z klientem podczas wykonywania ćwiczeń. Odchudzanie ze wsparciem dietetyka będzie polegało na nauce zdrowego żywienia, co przełoży się na niższą wagę i nie zakończy się efektem jo-jo.

Poprzedni

Sernik pieczony Dukana

Jak zapobiegać otyłości?

Następny

Dodaj komentarz