Wiosenne zabiegi wyszczuplające

21 kwietnia 2014 Tagi

Wiosna to okres, w którym wyjątkowo intensywnie dokucza nam niedoskonałość sylwetki i zbędne wałeczki tłuszczu w niepożądanych miejscach. Wynika to zapewne z możliwości noszenia lżejszej odzieży i pokazywania swojego niedoskonałego wyglądu. Jest to także powód do rozejrzenia się za metodami poprawienia swojej sylwetki za pomocą różnych zabiegów wyszczuplających. Oczywistym jest, że nie można dzięki masażom czy kosmetykom zgubić kilkunastu kilogramów, ale lepiej odżywiona i ukrwiona skóra, to lepszy metabolizm, większa ochota do życia, sprzyjająca aktywności fizycznej na rowerze czy rolkach. Wszystko razem przekłada się na poprawę ogólnego wyglądu, a w sprzyjających okolicznościach nawet spadku wagi.

Zabiegi wyszczuplające w gabinecie

Modelowanie ciała poprzez rozbijanie komórek tłuszczowych i wymuszanie ich metabolizmu, a następnie usuwanie produktów przemiany z ustroju to jeden z proponowanych zabiegów. Takie modelowanie jest możliwe wieloma sposobami. Zalicza się do nich krioliza – zabieg polegający na schładzaniu komórek tłuszczowych, rozbijaniu ich dzięki  podgrzewaniu do 55 stopni oraz rozbijaniu falami ultradźwiękowymi. Każda z tych metod pozwala na zachowanie skóry w stanie nienaruszonym. Uszkodzenia omijają też układ nerwowy. Efekty przynosi seria 4-5 zabiegów.

Mezoterapia – zabieg wykonywany w celu przetransportowania substancji czynnych zwalczających cellulit do głębokich warstw skóry. Odpowiednio dobrane substancje leczniczo-pielęgnujące wprowadza się w głąb ciała poprzez zastosowanie specjalnego aparatu wytwarzającego prąd o wysokiej częstotliwości. Dzięki tym impulsom otwierają się specjalne kanaliki, przez które substancje wnikają do wnętrza. Efekty są widoczne po przeprowadzeniu serii 10-12 zabiegów 2-3 razy w tygodniu.

Masaż odchudzający – może stanowić wspomaganie mezoterapii lub zabieg samodzielny. Dzięki stosowaniu właściwych technik tkanka tłuszczowa zostaje rozbita, a przyspieszony metabolizm przyczynia się do jej szybszego spalenia. Masaż posiada też wiele dodatkowych pozytywnych oddziaływań na skórę ożywiając ją i dotleniając.

W domu:

Zamiast odwiedzać gabinet można również postarać się o modelowanie sylwetki w warunkach domowych. Pomocny może być tzw. body wrapping stanowiący połączenie specjalnego masażu z działaniem kosmetycznego środka antycellulitowego. Zalicza się do nich wiele preparatów z zawartością różnych substancji czynnych. Cykl czynności rozpoczyna wmasowanie preparatu, a następnie owinięcie posmarowanej partii ciała folią spożywczą, tworzącą magazyn ciepła pobudzający krążenie krwi i otwierający pory. Ciepło i wnikający preparat pobudzają krążenie limfy stanowiąc namiastkę drenażu limfatycznego, dzięki czemu skóra ulega wygładzeniu. Uzupełnieniem zabiegu body wrapping może być poprzedzający peeling, który dodatkowo oczyści skórę i zwiększy wchłanianie preparatu. Zabieg przynosi efekty, jeśli jest wykonywany regularnie dwa razy w tygodniu przez dwa miesiące. W domu można również wykonać masaż drenujący, polegający na ułożeniu dłoni na udach pod i nad kolanem i przesuwaniu ich w kierunku pośladków.

 

Poprzedni

Witaminy kontra wysoka temperatura

Alkohol po usunięciu woreczka żółciowego

Następny

Dodaj komentarz