WIZUALIZACJA – sekret który warto poznać! zaprogramuj się już dziś!

1 maja 2015 Tagi , ,

Od zarania dziejów człowiek pragnął dożyć sędziwego wieku w zdrowiu i dobrej kondycji zarówno psychicznej jak i fizycznej. Niezliczone gałęzie tradycyjnej medycyny dostarczają nam dzisiaj środków i sposobów na zachowanie zdrowia, ale niejednokrotnie okazuje się, że są one nieskuteczne. Z pomocą w takich przypadkach przychodzi medycyna alternatywna i proponowana przez nią wizualizacja.

Czym właściwie jest wizualizacja?

Wizualizacja to proces wyobrażania sobie danego obrazu z zaangażowaniem w to jak największej ilości zmysłów. Z pozoru brzmi to skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest dosyć proste i nie wymaga szczególnego przygotowania. Wizualizacja opiera się na wprowadzeniu umysłu w taki stan, w jakim człowiek mógłby się znajdować, jeśli faktycznie widziałby daną rzecz lub doświadczał konkretnej sytuacji. W celu lepszego zrozumienia tego zjawiska postaram się zaprezentować je na przykładzie.

Weź do ręki dowolny przedmiot, niech to będzie coś nieskomplikowanego np. Twój ulubiony kubek. Obejrzyj go dokładnie ze wszystkich stron, zapamiętaj jego kształty, nadruk, który się na nim znajduje, kolor itd. Zamknij oczy i spróbuj przywołać w myślach obraz swojego kubka. Wyobraź sobie, że nadal trzymasz go w dłoni i oglądasz, zwróć uwagę na wszystkie szczegóły z nim związane. Udało się? Właśnie dokonałeś wizualizacji. Jeśli udało Ci się w miarę dokładnie wizualizować jakiś przedmiot, spróbuj powtórzyć swoją technikę wyobrażając sobie konkretne zdarzenie, powiedzmy spacer po parku w pogodny dzień.

Jak wykorzystać wizualizację do leczenia?

Umiejętność wizualizacji jest niedocenioną metodą leczniczą. Ludzki mózg nie odróżnia tego, co istnieje w rzeczywistości, od tego, co sobie wyobrażamy. Każdy obraz, jaki zaistnieje w jego doświadczeniu przyjmuje za prawdę i stara się zrobić wszystko, aby stał się on rzeczywistością, odzwierciedleniem tego, co zostało mu przedstawione. Naukowcy udowodnili, że ta prawidłowość może znaleźć zastosowanie w leczeniu rozmaitych schorzeń, od zwyczajnego bólu po skomplikowane, trudne do wyleczenia choroby. Człowiek, który wyobraża sobie siebie w dobrym zdrowiu i doskonałym samopoczuciu, aktywuje w podświadomości procesy, mające urzeczywistnić to wyobrażenie a konsekwencją tego jest proces zdrowienia.

leczenie-wizualizacja

Wizualizacja w praktyce!

W praktyce wygląda to tak, że wyobrażamy sobie chorą część ciała, narząd bądź kończynę, jako absolutnie zdrową, sprawną i witalną. W przypadku złamania wizualizujemy w myślach zrastanie, zasklepianie się pęknięcia, w przypadku rany proces gojenia, wygładzania i regeneracji skóry. Wyobrażenia te powinny być jak najbardziej sensoryczne, powinniśmy dołączyć do nich uczucie, jakie towarzyszy nam w momencie, który chcemy osiągnąć (szczęście, radość, wdzięczność, zadowolenie).

Medycyna alternatywna dostarcza nam wielu metod i technik pozwalających leczyć choroby, wiele z nich sprowadza się do wykorzystania twórczej wizualizacji, jako swojego prywatnego lekarza, wirtualnego skalpela, który jest w stanie zregenerować każdą część naszego ciała. Propagatorzy medycyny niekonwencjonalnej jednogłośnie twierdzą: zdrowie bądź jego brak leży przede wszystkim w umyśle człowieka.

Umiejętne wykorzystanie wizualizacji, wiara w powodzenie i uzyskany efekt są niemalże gwarancją wyleczenia. Dodatkową zaletą jest fakt, że metoda ta jest całkowicie bezinwazyjna, nie wymaga zażywania medykamentów, nie stwarza żadnych ograniczeń w życiu codziennym ani nie powoduje skutków ubocznych. Nic tylko wizualizować. Wyobraź sobie siebie zdrowego a istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że takim właśnie się staniesz.

Poprzedni

Dieta na trądzik

Borowina i kąpiel borowinowa to źródło zdrowia i urody

Następny

Dodaj komentarz