Właściwości soku z granatu

Tagi , , , , ,

Granat należy do owoców o długiej historii, sięgającej jeszcze ery starożytnej i 5 tys. lat przed Chrystusem, bo już wtedy stanowił przedmiot celowych upraw. Doceniany przez starożytnych lekarzy, także w Chinach, gdzie medycyna ludowa stała na bardzo wysokim poziomie, czczony w Egipcie i Grecji, jako święty owoc, symbol płodności i sprawca długiego życia, znany i ceniony w Mezopotamii, Persji, na Kaukazie i w Indiach, a wczasach średniowiecznych także w Europie, w tym w hiszpańskiej Granadzie. Jako leku używali go medycy Aleksandra Wielkiego, religijne znaczenie przypisywali Żydzi, a nieoceniony wpływ na urodę doceniała Kleopatra. Przy tak długiej liście zasług naturalnym wydaje się, że owoc ten ma równie wiele pozytywnych oddziaływań na organizm.

Właściwości soku z granatu

  • Granaty są bardzo skuteczne w łagodzeniu skutków przekwitania oraz w leczeniu bezpłodności. Dzieje się tak z powodu zawartości fito estrogenów oraz naturalnej postaci estrogenu – foku liny, która jest dziś powszechnie używana w hormonalnej terapii zastępczej. Sok z granatu zastępuje preparaty hormonalne pozwalając jednocześnie na uniknięcie skutków przyjmowania leków.
  • Sok z granatów przynosi korzyści także panom, ponieważ chroni przed rakiem prostaty i w pewnym stopniu przeciwdziała impotencji. Takie działanie owoce zawdzięczają substancji obniżającej poziom antygenu gruczołu krokowego. Sok jest podawany, jako wspomagający podczas kuracji antyrakowej raka piersi, płuc, jelit i skóry, zapobiegając również przerzutom.
  • Sok z granatów zawiera antyutleniacze chroniące układ krwionośny poprzez redukcję złogów cholesterolowych. Wpływa też pozytywnie na serce oraz obniża ciśnienie krwi, chroni mózg, w tym również noworodka, spowalnia postęp demencji wywołanej chorobą Alzheimera, spowalnia proces starzenia. Chroni wątrobę i nerki przed wolnymi rodnikami.
  • Granaty mogę się też wydatnie przyczynić do utraty nadwagi. Wyciąg z liści redukuje wewnątrz jelitowe wchłanianie tłuszczu. Oparta na soku z granatów dieta śródziemnomorska również wydatnie przyczynia się do odchudzania. Ważne jest jednak przestrzeganie ilości bogatego w cukier napoju.
  • Dzięki zawartości polifenoli przeciwzapalnych sok z granatów pozytywnie wpływa na układ immunologiczny i redukuje występowanie infekcji w organizmie. Duża zawartość witaminy C pomaga w leczeniu szkorbutu, astmie, problemach trawiennych, leczeniu przeziębień i gorączki.
  • Sok z granatów wyrównuje poziom cukru we krwi zapobiegając powstawaniu cukrzycy oraz łagodzeniu jej skutków.
  • Wykazuje wiele pozytywnych działań kosmetycznych, w tym regenerację skóry, nawilża, odżywia i rewitalizuje skórę, działa ściągająco, przeciwzapalnie, bakteriostatycznie, poprawia ukrwienie, wspomaga gojenie podrażnień i stanów zapalnych, stymuluje fibroblasty wygładzając naskórek.
Poprzedni

Jaka jest różnica między bieżnią elektryczną a magnetyczną?

Podstawowe zasady budowania mięśni

Następny

Dodaj komentarz