Woda z cytryną na trądzik

Tagi ,

Trądzik uciążliwa choroba skóry, która uprzykrza życie. Każdy nastolatek marzy o tym, by jego cera była nieskazitelna lecz on
tworzy na skórze nieestetyczne zmiany zapalne, które nieleczone prawidłowo mogą nawet powodować powstanie brzydkich blizn.
Trądzik potrafi skutecznie wpędzać w kompleksy; wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny, a tym bardziej dla nastolatek – na ogromne znaczenie. Osoby cierpiące na trądzik wstydzą się swojego wyglądu w towarzystwie, czują się nieatrakcyjne, odbierane jako niedbające o swoją higienę.

Jak walczyć z krostami?

Trądzik może zmienić życie młodego człowieka w koszmar? Ciągły wstyd i brak skutecznego pomysłu na zwalczenie dokuczliwej dolegliwości mogą skutecznie odebrać radość z życia.

Nie warto eksperymentować z nieznanymi kosmetykami, wyciskać krostki – ponieważ to może pogorszyć tylko sytuację.
Trądzik można złagodzić, bądź zwalczyć na wiele różnych sposobów. Na rynku istnieje wiele gotowych preparatów kosmetycznych – maści, żeli, mydeł, kremów, a nawet tabletek.
Z pryszczami można walczyć także w domowy, naturalny sposób.
Cytryna – to recepta do nieskazitelnej cery, wolnej od pryszczy i krost.

Cytryna na pryszcze

Cytryna jest owocem mającym właściwości antybakteryjne i oczyszczające. Sok z cytryny można z powodzeniem wykorzystać do sporządzenia różnych naturalnych kosmetyków skutecznych z walką przeciwko trądzikowi.
Pamiętaj, że skóra z tendencją do powstawania zmian trądzikowych, wymaga specjalnej higieny. Trzeba utrzymywać skórę w czystości, używając specjalnego mydła. Wszystkie preparaty przeciwko trądziku najlepiej używać dalej, ponieważ woda z cytryną, sama w sobie nie uleczy dokładnie zmian. W przypadku trądziku, trzeba działać wielopłaszczyznowo.
Woda z cytryną na trądzik to sprawdzony od lat sposób. Istnieje wiele propozycji jak stosować ową miksturę.
Cytryna z dodatkiem cynamonu, to wspaniały kosmetyk, który uzyskamy po zmieszaniu łyżki zmielonego cynamonu z sokiem z cytryny. Tak uzyskaną masę aplikujemy na pryszcze, trzymamy kilka minut, oraz dokładnie zmywamy ciepłą wodą.
Cytryna z olejem z orzechów doskonale zapobiega powstawaniu nowym zaskórnikom. Taka mieszanka nałożona na twarz staje się także idealną maseczką likwidującą niedoskonałości. Sporządzimy miksturę mieszając pół na pół -soku cytryny i oleju z orzechów ziemnych.
Idealnie sprawdza się także cytryna plus mleko. Ta mieszanka ma właściwości przeciwtrądzikowe. Tak sporządzony płyn będzie idealny do codziennego mycia twarzy dla osób z skłonnościami do przetłuszczonej cery.
Woda wymieszana z sokiem z cytryny sprawdza się jako tonik. Taka mieszanina pomaga oczyścić skórę z toksyn, co przekłada się na uzyskanie jasnej i czystej cery.

Dbaj o swoją cerę

Dbanie do cerą jest czynnością bardzo istotną. Kiedy cierpimy na zmiany trądzikowe, trzeba nie dopuścić do powstania blizn. Takie blizny mogą okazać się trudne do usunięcia w późniejszym czasie. Z trądziku się wyrasta, także – na pewno będziemy cieszyć się twarzą bez krostek, ale do tego czasu – trzeba dbać o nią.

Poprzedni

Właściwy poziom cukru we krwi

Ziemniaki z grilla

Następny

Dodaj komentarz