Czy wodorosty w diecie to dobry pomysł?

Tagi , , , , , , ,

Wodorosty to rośliny wodne, które kojarzą nam się głównie z atrakcyjnym i finezyjnym wyglądem, natomiast niekoniecznie ze smakowitym produktem spożywczym. Okazuje się jednak, że są one źródłem wielu cennych składników odżywczych i jak najbardziej idą w parze z odchudzaniem. A odchudzać możemy się na setki sposobów! Jednym w nich są właśnie wodorosty w diecie. Czy algi i wodorosty mogą nam pomóc stracić wagę? Jak działają? Sprawdź sama! Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie właściwości mają wodorosty oraz, jak ich spożywanie wpływa na utratę zbędnych kilogramów.

Wodorosty w diecie

[AdSense-A]
Wodorosty zawierają całe mnóstwo cennych składników odżywczych. Obecnie jada się ponad 100 gatunków tej rośliny, która w magiczny sposób oddziałuje na cały nasz organizm. Wodorosty są przepełnione witaminami C, E, B, oraz składnikami mineralnymi takimi jak wapń, żelazo, czy jod. Stanowczym argumentem ich prozdrowotnych właściwości jest fakt, że zawartość wapnia jest 10 razy większa niż w mleku, a żelaza ośmiokrotnie przewyższa jego ilość w wołowinie. Wodorosty zawierają również beta karoten i chlorofil, który wpływa na poprawę trawienia oraz działanie układu krążenia. Niezwykle ważnym składnikiem jest też kwas alginowy, który pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Wodorostom przypisuje się też właściwości antyrakowe, przeciwzapalne i wzmacniające odporność.
Wodorosty zawierają również duże ilości błonnika pokarmowego, głównie frakcji rozpuszczalnej w wodzie, dzięki temu mają pozytywny wpływ na pracę układu pokarmowego. Należy dodać, że glony posiadają bardzo mało tłuszczu.
Wodorosty a odchudzanie
Najnowsze badania wykazują, że wodorosty mogą być bardzo pomocne przy redukcji masy ludzkiego ciała. Dzieje się tak za sprawą tego, że działają one na zasadzie wypełniacza żołądka, który daje uczucie sytości na dłużej. Niezwykle ważny jest fakt, że w przeciwieństwie do innego rodzaju popularnych „wypełniaczy” stanowią one naprawdę istną bombę witamin i składników odżywczych. Co więcej regulują one gospodarkę wodną organizmu, przemianę materii, ułatwiają usuwanie toksyn oraz obrzęków, co stanowi bardzo cenną broń przeciwko nadwadze, celluitowi i otyłości.

Jeszcze jakiś czas temu zakup wodorostów w Polsce stanowił problem. Można je było nabyć tylko w sklepach z żywnością naturalną, i to za naprawdę wysoką cenę. Obecnie coraz częściej spotyka się wodorosty nawet w supermarketach czy sklepach internetowych. Dostępne są w formie suszu, ale można również spotkać wodorosty w postaci tabletek, kapsułek.

Należy szczególnie pamiętać,  że spożywanie każdego produktu spożywczego w nadmiarze może być szkodliwe. Ta zasada dotyczy również wodorostów. Związane jest to z wysoką koncentracją składników w glonach.

Poprzedni

Dieta Ornisha i jej efekty

Zimne stopy i dłonie – Poznaj przyczyny!

Następny

Dodaj komentarz