Strona główna Zdrowie Wpływ ginekomastii na chłopców i mężczyzn w różnym wieku

Wpływ ginekomastii na chłopców i mężczyzn w różnym wieku

857
0
PODZIEL SIĘ
Wpływ ginekomastii na chłopców i mężczyzn w różnym wieku
Oceń wpis

Ginekomastia to choroba polegająca na przeroście tkanki gruczołowej piersi, który prowadzi do powiększenia męskich piersi. Choć ginekomastia może wystąpić na każdym etapie życia mężczyzny, przyczyny choroby i zalecane opcje leczenia mogą się różnić w zależności od wieku pacjenta.

Ginekomastia u nastolatków

Według statystyk amerykańskich Narodowych Instytutów Zdrowia (NIH) na ginekomastię cierpi około 50% do 60% nastoletnich mężczyzn. U młodszych osób przyczyną wystąpienia objawów ginekomastii jest zwykle podwyższone stężenie estrogenu w organizmie związane z procesem dojrzewania. Na ogół u mężczyzn po ukończeniu 20. roku życia obserwuje się naturalne spłaszczenie zarysu klatki piersiowej, ale nie zawsze się tak dzieje.

Ginekomastia u dorosłych mężczyzn

Ginekomastię jeszcze częściej spotyka się u dorosłych mężczyzn. We wspomnianym powyżej badaniu NIH ustalono także, że pewien stopień ginekomastii występuje u około 65% mężczyzn w wieku od 27 do 92 lat. Choć jej objawy mogą być zbliżone, przyczyny ginekomastii u nastolatków i dorosłych mężczyzn są zupełnie różne. Oprócz obserwowanych z czasem zaburzeń równowagi hormonalnej, przyczyną powiększenia piersi u dorosłych mężczyzn mogą być różne schorzenia, w tym problemy z tarczycą lub rak przysadki mózgowej. Ginekomastię może ponadto powodować spożywanie alkoholu i narkotyków rekreacyjnych, takich jak marihuana.

Leczenie ginekomastii

Mężczyznom, którzy chcą zredukować powiększone piersi może pomóc zabieg usunięcia ginekomastii. Podczas zabiegu z piersi usuwa się tkankę gruczołową, tłuszcz i skórę, aby uzyskać bardziej płaski i męski zarys klatki piersiowej. Zabieg często pozwala uzyskać spektakularny efekt wizualny. Równie znaczące mogą też być skutki emocjonalne. Po przebytej operacji u mężczyzn zdecydowanie wzrasta samoocena. Dodatkową zaletą jest to, że tkankę tłuszczową, którą usunięto podczas zabiegu redukcji piersi można na życzenie pacjenta wykorzystać do wyrzeźbienia mięśnia piersiowego.

Leczenie ginekomastii może pomóc mężczyznom w każdym wieku pozbyć się kompleksów i cieszyć się atrakcyjniejszą sylwetką. Aby uzyskać najlepszy możliwy efekt estetyczny, ważne jest jednak, aby znaleźć wyspecjalizowanego chirurga plastycznego z dużym doświadczeniem w wykonywaniu zabiegów redukcji męskich piersi.

Horizon Medical Center – horizonmedical.pl

Bezpieczeństwo pacjenta na najwyższym poziomie

Odwiedź naszą stronę internetową i otrzymaj 10% zniżki na zabiegi w naszej Klinice

PODZIEL SIĘ