Wrotycz pospolity ☯ zioła na pasożyty

Tagi , ,

Wrotycz pospolity to charakterystyczne żółte kwiaty, rosnące pospolicie na polach i łąkach oraz planach od wiosny do wczesnej jesieni. Współcześnie jest traktowany jako zwykły chwast, ale okazuje się, że może być bardzo przydatny.

Wrotycz pospolity ma właściwości przeciw pasożytnicze

Wrotycz pospolity jest stosowany oczywiście jako lekarstwo na pasożyty gnieżdżące się w ciele człowieka. Mowa o charakterystycznych „robakach” poruszających się białych larwach, widocznych w kale. Innymi uciążliwymi pasożytami dla człowieka są owsiki. Wrotycz pospolity jest stosowany na wespół z naturalnym środkiem przeczyszczającym jakim jest rycyna. Wspólnie mają na celu usunąć pasożyty z organizmu w jak najszybszy sposób. Środkiem leczniczym są suszone kwiaty i liście. Warto pamiętać aby nie przekraczać zalecanych dawek lekarstwa ziołowego, gdyż może to być przyczyną zatrucia. Wrotycz pospolity jest dostępny jako zioło w aptekach, ale można je także samodzielnie zbierać. Trzeba jednak dobrze orientować się w charakterystyce tego zioła oraz zbierać je z dala od dróg. Następnie zioło należy suszyć w osobnym pomieszczeniu, najlepiej na stryszku. W tym celu można je rozłożyć na papierze na podłodze lub powiesić związane pęczkami na nitce lub sznurku.

Na dokuczliwych krwiopijców i pasożyty zewnętrzne

Dziś komary są wielką udręką, ponieważ ich ilość niekontrolowanie wzrasta. Ludzie zniszczyli sporą część środowisk naturalnych wrogów tych owadów, czyli nietoperzy. Spowodowało to ich niekontrolowany rozwój. Zamiast stosować sztuczne aerozole, lepiej postawić na wrotycz, gdyż jest to środek całkowicie naturalny oraz bezpieczny. Intensywny zapach odstrasza komary. Oprócz tego jest to świetny środek na pasożyty zewnętrzne człowieka, takie jak wszy lub pchły. Wszy wcale nie są reliktem przeszłości, zdarzają się ich plagi i dziś w szkołach. Zamiast stosować chemiczne środki, jakie mogą zaszkodzić dzieciom, lepiej spróbować wrotycza pospolitego. Przydaje się także jako broń w walce z molami, jakie zasiedliły się w szafie i wieloma innymi owadami, jakie nie tolerują zapachu tego zioła.

Poprzedni

Goździk korzenny ☯ zioła na pasożyty

Czosnek ☯ zioła na pasożyty

Następny

Dodaj komentarz