Yerba Mate właściwości – zdrowie z natury

28 kwietnia 2017 Tagi

Yerba Mate jest naparem, który pija się w tradycyjny sposób. Każdy fan tego napoju posiada specjalne naczynko i bombillę, czyli rurkę do filtrowania. Mimo, że Yerba często porównywana jest do herbaty, ma z nią niewiele wspólnego. Powstaje z ostrokrzewu paragwajskiego – to wiecznie zielona roślina występująca w krajach Ameryki Południowej. Tam picie Yerba Mate jest codziennością, zupełnie jak u nas kawy czy herbaty. Jakie są właściwości tego naparu oraz w jaki sposób go przygotować?

Yerba Mate właściwości, czyli dlaczego warto ją pić?

yerba mate właściwości

Co niezwykłego jest w Yerba Mate? Właściwości oraz oryginalny smak. Przede wszystkim Yerba to lepsza alternatywa w stosunku do kawy. Również zawiera kofeinę, jednak mechanizm działania jest inny. Wolniej się wchłania, dlatego efekt pobudzający nie jest natychmiastowy i krótkotrwały. Mamy energię na wiele godzin, a kiedy Yerba przestaje działać, nie odczuwamy nagłego osłabienia, co często zdarza się gdy pijemy kawę albo napoje energetyczne.
Yerba Mate jest niezwykle bogata w witaminy i minerały. Znajdziemy w niej między innymi A, C, E, a także magnez, potas, żelazo i krzem. Regularne picie naparu pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz poprawia odporność.

Chatka z Yerba Mate to sklep, który od lat promuje zdrowe odżywianie i doradza jak zacząć przygodę z ostrokrzewem. Znajdziesz tam wszystko, co jest potrzebne do cieszenia się naparem, a na blogu dowiesz się więcej o właściwościach oraz poszczególnych odmianach Yerba Mate – Chatka z Yerba Mate

Yerba Mate – jak ją parzyć?

Oryginalność naparu Yerba Mate tkwi nie tylko w działaniu, ale również w sposobie parzenia i picia. Każdy miłośnik Yerby posiada matero, czyli specjalne naczynko oraz bombillę. Służy ona do filtrowania suszu – dzięki temu listki i pył nie dostają się do ust. Zestaw do Yerba Mate jest bardzo praktyczny i zdecydowanie ułatwia parzenie.
Samo przygotowanie napoju bardzo różni się od dobrze znanej nam herbaty. Wsypujemy około 1/3 pojemności naczynka i zalewamy wodą o temperaturze 80 stopni. Po wypiciu robimy to ponownie dosypując szczyptę świeżej Yerby do smaku i ponownie zalewając. Zdecydowanie warto w taki tradycyjny sposób przygotowywać Yerba Mate. Właściwości i smak są wówczas najbardziej intensywne.

Chatka z Yerba Mate – miejsce, w którym znajdziesz wszystko, co potrzebne

Chatka z Yerba Mate to sklep internetowy, w którym znajdziecie wiele odmian suszu, zarówno tych tradycyjnych, jak i smakowych. Duży wybór naczynek umożliwia wybranie idealnego dla siebie – dostępne są różne wzory oraz wielkości. Bardzo pomocne są również akcesoria, takie jak nabierki lub szczoteczki do czyszczenia bombilli. Chatka z Yerba Mate jest sklepem internetowym skupiającym wielu pasjonatów. Chętnie dzieli się wiedzą oraz poradą co do wyboru Yerba Mate. Właściwości i smak różnią się w poszczególnych rodzajach suszu, dlatego najlepszym rozwiązaniem na początek jest skompletowany zestaw startowy, w którym znajduje się wszystko, co potrzebne do przygotowania Yerba Mate.

Poprzedni

Wiek metaboliczny, czyli ile naprawdę masz lat?

Objawy nerwicy lękowej

Następny

Dodaj komentarz