Zalety i wady diety sokowej

Tagi

Dieta sokowa to sposób na detoks, a także szybką redukcję masy ciała. Jakie są zalety i wady tej formy odchudzania?

Dieta sokowa z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Promowana przez celebrytów, zyskała duże powodzenie u wielu osób, które chcą oczyścić organizm z toksyn, zadbać o zdrowy styl życia, a także pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Kiedy warto zainteresować się dietą sokową i na co szczególnie zwrócić uwagę przy jej stosowaniu?

Na czym polega dieta sokowa?

Jak sama nazwa wskazuje, dieta sokowa polega na wyeliminowaniu z jadłospisu wszystkich posiłków o stałej konsystencji, na rzecz świeżo wyciskanych soków warzywnych, owocowych lub owocowo-warzywnych. Taki detoks prowadzi do poprawy samopoczucia, lepszej odporności, a także zwiększonej ilości energii. W czasie diety warto zadbać o to, by dominowały soki na bazie warzyw – szczególnie zielonych i liściastych. To one powinny stanowić znaczną część diety, a soki owocowe jej mniejszy procent.

Wady diety sokowej 

Dieta sokowa może być stosowana przez krótki czas, z uwagi na kaloryczność. Często poleca się ją na weekend, bądź kilka dni, w których osoba odchudzająca się nie uprawia ciężkich sportów, czy nie ma dużej ilości pracy. Wraz z przyjmowaną mniejszą ilością kalorii należy zadbać o to, by przesadnie się nie przeciążać. Co istotne – choć dieta sokowa doskonale usuwa toksyny z organizmu, jak i może być początkiem zdrowego odżywiania, to jest ona bardzo trudna w utrzymaniu. Nie da się ukryć, że funkcjonowanie kilka dni na samych sokach wymaga silnej woli i determinacji, tym samym dieta sokowa nie będzie optymalnym rozwiązaniem dla każdego.

Zamień kawę na energetyzującego szota! 

Choć dieta sokowa nie może trwać wiecznie, to warto ją regularnie powtarzać, jak i przenieść do swojego codziennego menu picie soków z warzyw i owoców. Taka porcja witamin powinna znaleźć się w jadłospisie każdego! Warto zaczynać dzień od soku i przekonać się, że to dawka energii znacznie większa, niż ta wynikająca z kofeiny. Soki, którymi możesz przeprowadzić dietę sokową, jak i zwyczajnie uzupełnić nimi codzienny jadłospis znajdziesz tutaj min.: https://www.przelomwodzywianiu.pl/soki.

Dietetycy zalecają spożywanie 3 do 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Gdy wzbogacisz swoją codzienną dietę w soki, o wiele łatwiej będzie Ci przestrzegać tych zaleceń i w rezultacie dbać o zdrowie.

Poprzedni

Opryszczka wargowa – przyczyny zachorowania i sposoby leczenia

Owoce – Aronia

Następny