Zasady diety amerykańskiej

, , Tagi , ,

Dieta amerykańska, to jedna z diet, polecanych wszystkim tym, którzy szukają diety prostej, nie wymagającej wielu starań, nie powodującej zmiany dotychczasowego sposobu jedzenia o przysłowiowe 180 stopni, a jednocześnie niezwykle skutecznej. Dieta amerykańska jest prosta, tania w stosowaniu i nie wymagająca wielu starań, z tego powodu polecana jest przede wszystkim osobom zapracowanym, ludziom, którzy chcą zmniejszyć swoją masę ciała, ale jednocześnie nie głodzić się, nie męczyć się dietą.

Podstawowe zasady

Główna zasada diety jest zmniejszenie dziennej liczby dostarczanych organizmowi kalorii. Należy przestrzegać zasady nie przekraczania 1200-1500 kalorii dziennie. Jeśli ktoś spożywał pokarmy o znacznie wyższej wartości kalorycznej, nie musi się przerażać. Dieta nie wymaga natychmiastowego zejścia do tego poziomu dostarczanych organizmowi kalorii. Można ich ilość zmniejszać stopniowo.

Pięć posiłków dziennie

W diecie amerykańskiej należy spożywać pięć posiłków dziennie, wszystkie o ściśle określonej porze dnia. Dieta występuje w dwóch wersjach. Pierwsza pozwala zrzucić 5 kilogramów w ciągu pięciu dni, jednak jest dość restrykcyjna i obarczona wysokim ryzykiem efektu jo-jo. Druga wersja diety, to dieta trwająca 3 tygodnie, w trakcie których zrzucić można około 7 kilogramów masy ciała. Warto zastosować drugą wersję. Niewiele dłuższy czas trwania diety, pozwala osiągnąć efekty bardzo zadowalające, a stopień restrykcyjności diety, jest o wiele mniejszy.

Zmiana sposobu odżywania

Główna zasada diety amerykańskiej, to zmiana sposobu odżywania i wprowadzenie do menu pokarmów zdrowych, o niskiej zawartości tłuszczu i mało kalorycznych. Chcąc schudnąć, wykluczamy więc ze swojego menu tłuszcze, słodycze oraz inne niezdrowe produkty. W menu powinny się znaleźć otręby. Należy również spożywać jogurt naturalny. Ciekawostką jest obecność w menu diety, cebuli, która posiada właściwości wzmacniające organizm.

Napój drożdżowy

Stosując tą dietę, oprócz wymogów odnośnie ilości i rodzaju posiłków, warto również pamiętać o codziennym spożywaniu napoju drożdżowego. Codziennie wieczorem, łyżeczkę drożdży rozpuszczamy w szklance gorącej wody, czekamy, aż napój wystygnie i wypijamy. Drożdże są doskonałym źródłem witaminy B, pomocnej w diecie i pozytywnie wpływającej na organizm.

Napoje i zioła

Nie bez znaczenia jest również picie dużych ilości wody niegazowanej, herbaty zielonej lub czerwonej. Nie każdy wie, że już samo picie wody w ilości minimum 2 litry dziennie, wspomaga przemianę materii i przyczynia się do spadku wagi o około kilogram w ciągu tygodnia.

Czas trwania diety

Stosując dietę amerykańską, warto pamiętać, żeby nie przesadzać z czasem jej stosowania i na długi czas nie ograniczać aż tak bardzo kaloryczności posiłków. Jeśli tak będziemy robić, ryzykujemy tak zwany efekt jo-jo, czyli gwałtowny wzrost wagi, nawet powyżej wartości, jaka istniała z chwilą rozpoczęcia diety. Jeśli więc przy zastosowaniu diety amerykańskiej, osiągniemy założony spadek masy ciała, warto stopniowo i w kontrolowany sposób zwiększać kaloryczność posiłków. Takie działanie jest potrzebne, minimalizuje ryzyko efektu jo-jo, a jednocześnie powoduje, że codzienne odżywanie się jest łatwiejsze i mniej restrykcyjne.

Dodatkowe minusy diety

Dieta amerykańska ma swoje niewątpliwe zalety, ma również wady, o których warto wspomnieć. Między innymi należy tu powiedzieć o konieczności zachowywania ścisłych wymogów diety, spożywania posiłków o określonych porach dnia, bez możliwości odstępstw. Dla osób bardziej aktywnych fizycznie, problemem może być kaloryczność posiłków. Dla niektórych może być zbyt mała. Z tego powodu, warto pamiętać o ograniczeniu wysiłku na czas diety, jeśli więc trenujemy jakiś sport, niestety wysiłek będzie musiał ulec zmniejszeniu. Dieta jest skuteczna i można dzięki niej schudnąć, jednak nie jest pozbawiona wad. Warto ją zastosować, pamiętając o jej plusach i minusach. Pocieszeniem jest czas trwania diety. 3 tygodnie, to czas na tyle krótki, by wytrzymać wszelkie minusy diety, spadek masy ciała będzie zaś nagrodą za takie poświęcenie.

Poprzedni

Co jeść na diecie?

Zasady diety plaż południowych

Następny

Dodaj komentarz