Zasady diety jaglanej

, , Tagi , ,

Istnieją różne sposoby oczyszczania organizmu ze szkodliwych toksyn i złogów. Jednym z prostszych jest zastosowanie diety jaglanej, która nie tylko znakomicie odtruwa i przeczyszcza jelita, ale także odświeża i nawilża ciało. Kuracja ta nazywana jest także monodietą, gdyż opiera się głównie na spożywaniu potraw przyrządzanych na bazie kaszy jaglanej. Zasady diety jaglanej są stosunkowo proste, a samo przygotowanie kaszy także nie powinno sprawić nam większych trudności.

Dlaczego kasza jaglana?

Kasza jaglana staje się na nowo coraz bardziej popularnym produktem spożywczym, a to przede wszystkim ze względu na swoje cenne właściwości odżywcze. Spożywanie kaszy jaglanej jest w szczególności polecane osobom, w których diecie gości nabiał oraz duża ilość słodyczy (kasza jaglana ma działanie zasadotwórcze). Gromadzące się toksyny w organizmie często są przyczyną wielu uciążliwych dolegliwości, z którymi borykamy się na co dzień. Senność, apatia, bóle głowy czy zmęczenie – to tylko kilka przykładowych symptomów, które mogą świadczyć o tym, iż w naszym organizmie zalegają niebezpieczne złogi i resztki jedzenia. Kasza jaglana ma nie tylko działanie odtruwające i oczyszczające, ale również świetnie nawilży ciało od wewnątrz. Warto wiedzieć, że kasza jaglana jest doskonałym źródłem witamin z grupy B, składników mineralnych (takich, jak wapń, fosfor, żelazo, potas, magnez) oraz antyoksydantów, które mają działanie przeciwnowotworowe. W kaszy jaglanej znajdują się też lecytyny, które poprawiają pamięć i ułatwiają koncentrację.

Kiedy i jak długo stosować dietę jaglaną?

Dieta na bazie kaszy jaglanej ma przede wszystkim na celu oczyszczenie organizmu, dlatego zaleca się ją stosować w okresie jesieni oraz wiosny. Jesienią dzięki takiej kuracji przygotujemy organizm na gromadzenie zimowych zapasów, natomiast wiosną może to być znakomity wstęp do regeneracji ciała. Dieta jaglana może trwać od dwóch do nawet czternastu dni, w zależności od naszych chęci oraz możliwości. Trzeba jednak wiedzieć, że takiej kuracji nie należy stosować zbyt często – jeśli decydujemy się na dietę czternastodniową, wówczas z takiego sposobu oczyszczania organizmu możemy korzystać maksymalnie cztery razy w ciągu roku.

Jak wygląda dieta jaglana?

W czasie kuracji jaglanej zaleca się spożywanie od trzech do pięciu posiłków dziennie. Każde danie powinno być oczywiście przygotowane na bazie kaszy jaglanej. Potrawy należy przyrządzać z niewielką ilością przypraw. Jeśli pomiędzy posiłkami odczujemy głód, wówczas powinniśmy sięgać na niegazowaną wodę. Dozwolone jest także picie ziołowych napojów, które mogą wzmocnić efekt oczyszczenia organizmu. W czasie kuracji jaglanej należy zrezygnować natomiast z picia kawy oraz herbaty. Warto dodać, że im dłuższa dieta, tym więcej toksyn może zostać wydalonych z ciała.

Zasady przygotowywania kaszy jaglanej

W trakcie oczyszczania organizmu można korzystać z różnych sposobów przyrządzania kaszy jaglanej. Najbardziej popularną metodą jest gotowanie kaszy, ale można ją również spożywać uprażoną w piekarniku (na przykład z dodatkiem oliwy z oliwek czy oleju lnianego). Kaszę jaglaną można ponadto jadać na słodko, co oczywiście nie oznacza, by dodawać do niej dużą ilość cukru. Wręcz przeciwnie, przyprawy (sól, cukier) należy dawkować w minimalnych ilościach, gdyż dzięki temu lepiej oczyścimy organizm.

Poprzedni

Jak liczyć kalorie?

Ćwiczenia aerobowe na brzuch

Następny

Dodaj komentarz