Zasady diety jednodniowej

, , Tagi , ,

Osiągnięcie sukcesu na diecie często nie udaje się ze względu na fakt, iż długotrwały, jednostajny sposób żywienia jest dla odchudzającego się człowieka zbyt dużym wyzwaniem. Po latach dietetycznych zaniedbań wytrzymanie choćby tygodnia wydaje się być udręką. Rozwiązaniem dla osób niecierpliwych, takich, które szybko nudzą się i poddają jest dieta jednodniowa. Ten sposób żywienia z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy nie wyobrażają sobie zmiany na dłuższą metę.

Ten jeden dzień

W ciągu tego jednego dnia oczywiście nie zrzucimy całej naszej nadwagi, tutaj nie można się oszukiwać. Jednak spadek masy ciała o pół kilograma jest jak najbardziej możliwy. Idąc typ tropem, im częściej urządzimy sobie taką jednodniową dietę, tym więcej możemy schudnąć. Ogólnie dieta jednodniowa polega na tym, iż tego jednego dnia stosujemy odpowiedni sposób żywienia, a przede wszystkim zjadamy tylko i wyłącznie konkretne produkty, które mają doprowadzić do spadku masy naszego ciała.

Ananas na dzień dobry

Pierwszym przykładem takiej diety jest dzień ananasowy. Polega on na tym, ze przez cały dzień jemy tylko i wyłączenia ananasy. Owoc ten i sam zamysł diety jest niezwykle popularny w Hollywood. Owoc ananasa zawiera substancję zwaną bromeliną, bromelina jest enzymem, który rozkłada białko a co za tym idzie ułatwia spalanie tłuszczów. Jadłospis na cały dzień powinien składać się ze świeżych ananasów, świeżego doku ananasowego bez dodatku cukru i niegazowane,j mineralnej wody albo owocowej herbaty. Dodatkowo można przygotowywać ananasowy twarożek lub sałatkę z ananasa i chilli. Drugim sposobem na wypróbowanie czym jest dieta jednodniowa jest dzień ziemniaczany. Ziemniaki jak wiadomo zapychają żołądek i dają uczucie sytości. Dodatkowo jedząc je przez cały dzień oczyścimy nasz organizm. Wszystko to ze względu na sporą zawartość detoksykującej witaminy C. Witamina ta połączona z błonnikiem występującym w ziemniakach bardzo efektywnie spala tłuszcze. Dodatkowo zawartość potasu oczyszcza organizm. Dieta jednodniowa ziemniaczana wspomaga więc cały organizm i nie tylko pozwala na pozbycie się tego pół kilograma tłuszczu, ale również wspomaga zanieczyszczoną wątrobę i poprawia parametry krwi. W ciągu tego dnia można jeść ziemniaki gotowane na parze, połączone z chudym twarogiem lub kompotem jabłkowym. Kiedyś uważano, że ziemniaki są bardzo tuczące, jest to mylny pogląd, gdyż same w sobie nie powodują tycia a tylko połączone z tłuszczem lub ciężkimi sosami odciskają się niekorzystnie na naszej figurze.

Owsianka zawsze w modzie

Dieta jednodniowa może mieć też typowo owsianą odsłonę. Owies i produkty z niego powstałe mają niezwykłe właściwości do usuwania złogów tłuszczu i stabilizowania naszej masy ciała. Dzień owsiany będzie dniem sytym i bardzo efektywnym, gdyż w diecie występować będzie duża zawartość beta-glukanu, błonnika, który pęczniejąc w żołądku daje uczucie sytości i tym samym zmniejsza łaknienie. Dodatkowa zawartość w owsie magnezu sprawi, że komórki naszego ciała będą lepiej dotlenione a spalanie tłuszczu zostanie aktywowane.

O ile dieta jednodniowa nie daje powalających efektów, o tyle zastosowanie jej raz na jakiś czas nie powinno stanowić problemu. Jednodniowa zmiana sposobu żywienia przychodzi przecież łatwiej niż wielotygodniowe diety. Wszystko oczywiście zależy od naszych preferencji, również wybór, jak dług będzie trwała nasza dieta i jak będzie ona wyglądać.

Poprzedni

Dieta garstkowa

Jakie jest działanie glutaminy?

Następny

Dodaj komentarz