Zestaw ćwiczeń odchudzających

, , , Tagi ,

W momencie, w którym uświadamiamy sobie, że nasza waga przestała mieścić się w granicach normy zaczyna się istna walka o utratę zbędnych kilogramów. W którymś momencie pominęliśmy pierwsze symptomy wskazujące o przybieraniu na wadzę i teraz zaistniał problem – mamy nadwagę lub otyłość. Szukając ratunku z trudnej sytuacji zastanawiamy się nad dietą oraz aktywnością fizyczną, poszukujemy sposobu, który pozwoli wrócić nam do dawnej wagi i znowu czuć się atrakcyjnie. Wybór pada na zmniejszenie porcji jedzenia oraz zestaw ćwiczeń odchudzających.

Zaczynamy dbać o aktywność fizyczną

W Internecie dostępnych jest wiele porad zarówno żywieniowych jak i treningowych, jeżeli zmiana sposobu odżywiania nie przynosi rezultatów lub też chcemy zintensyfikować utratę tkanki tłuszczowej decydujemy się na aktywność fizyczną. Ludzie zazwyczaj sięgają po nieodpowiednie narzędzia i ćwiczenia, jakie wykonują mogą najwyżej wzmocnić ich mięśnie. Prawdziwy zestaw ćwiczeń odchudzających obejmuje natomiast różnorodną aktywność fizyczną, która daje wyraźne i trwałe rezultaty. Po pierwsze powinniśmy pamiętać, ze odchudzają ćwiczenia aerobowe (inaczej kardio), czyli takie, które aktywizują nasz układ oddechowy i zwiększają tętno. Tętno powinno wynosić więcej niż podczas spoczynku ale nie przekraczać maksymalnego progu, jaki jest dla nas indywidualnie wyliczony. W celu lepszego i dokładniejszego pomiaru warto zaopatrzyć się w specjalne urządzenie przeznaczone do mierzenia tętna, czyli pulsometr. Jakie ćwiczenia wchodzą w zakres aerobów? Przede wszystkim jest to bieganie, pływanie i jazda na rowerze. To podczas takiego właśnie wysiłku zmuszamy nasze serce do intensywniejszej pracy a częstotliwość oddechu wzrasta i pozwala nam gubić zbędne kilogramy. Jeśli ćwiczymy kardio możemy być pewni, że pewna ilość tkanki tłuszczowej ulegnie spaleniu.

Ćwiczenia na schudnięcie

Oczywiście na tym nie koniec, aby uzyskać pożądany efekt warto włączyć również ćwiczenia wzmacniające mięśnie i modelujące sylwetkę. Co z tego, że stracimy zbędny tłuszcz, skoro nieestetyczna skóra i zwiotczałe ciało popsuje cały efekt naszych starań? Musimy działać kompleksowo wiec zestaw ćwiczeń odchudzających powinien bazować na zróżnicowanej aktywności. Tylko takie połączenie daje wymierne efekty. No i najważniejsze, ćwicząc nie wolno nam zapomnieć o strechingu, czyli rozciąganiu mięśni, które są skurczone i zmęczone. Rozciąganie pozwala polepszyć efekty odchudzania gdyż minimalizuje zakwasy i pozwala uniknąć nam nieprzyjemnych konsekwencji nagłego „ruszenia mięśni”. Jeżeli przydarzą się nam zakwasy, taka sytuacja działa na nas demotywująco, zniechęca a przecież nie o to tutaj chodzi. Musimy czerpać z ćwiczeń radość, powinny być one dla nas przyjemne a nie bolesne.

Proces odchudzania

Odchudzanie to proces, który zaprzęga do pracy cały nasz organizm. Odpowiednio przygotowane zestawy ćwiczeń pozwolą nam nie tylko osiągnąć szybsze ale i bardziej spektakularne efekty, bez zbędnych wyrzeczeń. Nie sztuką jest bowiem katować się ćwiczeniami, które nie przynoszą rezultatów, prawdziwym osiągnięciem jest taka aktywność fizyczna, która sprawia, że stajemy się radośniejsi a efekty podbudowują nas i zachęcają do dalszych treningów. Zestaw ćwiczeń odchudzających powinien być dostosowany nie tylko do naszej wagi, ale również sprawności oraz możliwości. Wiadomo bowiem, ze pięćdziesięciolatek nie będzie ćwiczył w ten sam sposób co dwudziestolatek. Tutaj zachodzi znacząca różnica i ja właśnie należy wziąć pod uwagę. Kardio, rozciąganie, odpoczynek, nowa dieta i sukces jest coraz bliżej. Trzeba wykonać tylko ten pierwszy krok.

Poprzedni

Jak przytyć – tabletki na przytycie

Czym jest zumba sentao?

Następny

Dodaj komentarz