Zioła na odchudzanie

, 1 maja 2015 Tagi , ,

Na rynku istnieje multum środków zaradczych, które mają pomóc w odchudzaniu. Często są to tabletki z błonnikiem, albo jakaś bardzo droga tajemnicza roślina egzotyczna, rewolucja w odchudzaniu. Tymczasem i z naszego własnego ogródka można wziąć kilka ziół, które wspomogą odchudzanie.

Dla kogo zioła odchudzające?

Zioła na odchudzanie są potrzebne właściwie każdemu, kto zdecyduje się na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Dzieje się tak dlatego, że żyjemy w społeczeństwie, gdzie każdy ma multum obowiązków i jest zabiegany. Trudno w takich warunkach utrzymać odpowiednią dietę, a na dawkę ruchu często nie starcza już energii. Wtedy konieczne mogą okazać się specyfiki, które wspomogą w tych trudnych chwilach.

Dlaczego naturalne zioła?

Wielu ludzi idzie na skróty i decyduje się na tabletki, lecz okazuje się, że mogą one niszczyć wątrobę i nie mają w sobie żadnych wartości. Często ich działanie polega jedynie na tym, że pęcznieją w żołądku, zapychając go w ten sposób hamują uczucie głodu. Nie różni się to zbytnio od głodówki, z tym, że głód nie jest tak dotkliwy. Tymczasem zioła to naturalna metoda na odchudzanie. Wiele z nich zawiera masę cennych składników mineralnych i witamin, które uzupełniają dietę i pomagają utrzymać ciało w zdrowiu, szczególnie wtedy gdy stosujemy rygorystyczną dietę. Same w sobie prawie w ogóle nie mają kalorii.

Zioła wspomagające odchudzanie

Do ziół, które pomogą w odchudzaniu zaliczamy:

  • skrzyp polny – roślina występująca niemal na każdej łące. Nie tylko stymuluje metabolizm i oczyszcza, ale także wpływa na urodę. Dzięki wysokiej zawartości krzemionki pozwala zachować piękne lśniące włosy i mocne paznokcie,
  • mniszek lekarski czyli powszechny mlecz przyśpiesza metabolizm, pomaga pozbyć się nadmiaru tłuszczu z organizmu a także skuteczny jest w walce z cellulitem,
  • fiołek trójbarwny, czyli potoczny bratek pomaga pozbyć się negatywnych skutków przemiany materii. Jest także środkiem zaradczym w leczeniu trądziku, poprawia wygląd cery,
  • kruszyna pospolita jest stosowana w przypadku chorób układu pokarmowego, stymuluje jego pracę, usuwa zaparcia, wspomaga produkcję żółci w wątrobie,
  • lubczyk przeciwdziała wzdęciom, które często pojawiają się po przejściu na dietę, w której znajduje się sporo błonnika lub surowych warzyw,
  • krwawnik pospolity poprawia wchłanianie pozytywnych witamin i mikroelementów z pożywienia dzięki czemu dieta jest bardziej wydajna.

Yerba mate i herbata pureh

Są to już na stale zadomowione w naszym kraju herbaty, które przyśpieszają przemianę materii, spalają tłuszcz i sprawiają, że odchudzanie trwa krócej i jest wydajniejsze.

Działanie ziół

Zioła działają przez stymulowanie przemiany materii, wspomaganie pracy wątroby. Przeciwdziałają zaparciom, problemom żołądkowym a także poprzez pobudzenie pracy układu moczowego są w stanie wspomóc oczyszczanie organizmu. Pozbycie się toksyn znacząco poprawia sprawność organizmu i stymuluje odchudzanie.

Jak przyjmować zioła

Nie oznacza to jednak, że można zioła pić bez ograniczeń – są to środki jak każde substancje lecznicze, które mogą powodować skutki uboczne. Zioło najlepiej kupić w aptece w formie suszonej.

Lepiej unikać tabletek a przygotowywać specjalne napary i herbatki. Jeśli zioła zbieramy samodzielnie należy zapoznać się z zasadami tej czynności. Nie wolno zbierać roślin, które rosną przy drodze szybkiego ruchu, gdyż mogą doprowadzić do zatrucia ołowiem. Najlepiej zaopatrzyć się w atlas ziół, a także przeczytać wskazówki co do ich użytkowania. Jeśli chodzi o herbatki kupione w aptece konieczne jest zapoznanie się z ulotką dołączoną do opakowania. Warto być w kontakcie z lekarzem lub zielarzem.

Poprzedni

13 zasad zdrowego odchudzania

Niski indeks glikemiczny

Następny

Dodaj komentarz