Żurawina ☯ zioła na nerki

Tagi , ,

Żurawina należy do smacznych, słodkich dodatków do jedzenia jest stosowana jako codzienna przekąska. Jednak powstało także wiele leków na jej bazie, jakie są powszechnie reklamowane i zalecane jako środek leczniczy. Szczególnie pomocna jest w eliminowaniu chorób układu moczowego.

Żurawina – działanie na układ moczowy

Żurawina jest pomocna zarówno w leczeniu jak i w profilaktyce chorób układu moczowego, w tym także nerek. Powinna być stosowana jako suplement przez osoby podatne na zapalenia, w tym głównie kobiety. Pomaga to znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowań. Okazuje się, że żurawina szczególnie skutecznie wypłukuje z dróg moczowych i nerek – bakterie. Jej działanie jest wręcz porównywalne do działania płynu do mycia naczyń na tłuste powierzchnie naczyń. Przewody moczowe i narządy układu moczowego zostają przepłukane, a bakterie zostają wydalone na zewnątrz wraz z moczem. Nie mają pola by się namnażać, gdyż powstaje warstwa ochronna, i w ten sposób choroby nerek ustępują szybciej. Oprócz tego w żurawinie znajduje się sporo witaminy C, która wzmacnia odporność organizmu.

Jak stosować żurawinę?

Zastosowanie żurawiny nie jest trudne ze względu na łatwy do niej dostęp. Można kupić suszone owoce w niemal każdym sklepie spożywczym lub zielarskim. W aptece dostępnych jest szereg leków na bazie żurawiny. Można ją także hodować samodzielnie. Najlepiej przebadanym i najskuteczniejszym środkiem leczniczym jest sok z żurawiny o stężeniu od dwudziestu procent w górę. Nie jest ustalona dobowa dawka przyjmowania żurawiny.

Sok powinien być wypijany w ilości od stu sześćdziesięciu do stu dziewięćdziesięciu mililitrów. W kapsułkach powinno znajdować się od sześciuset do tysiąca dwustu miligramów substancji. Żurawiny nie mogą stosować osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe, chore na kamicę nerkową lub innego typu. Warto wiedzieć, że substancje zawarte w żurawinie upośledzają wchłanianie się wapnia w jelitach, co może zaostrzać przebieg osteoporozy.

Poprzedni

Szparag lekarski ☯ zioła na nerki

8 najlepszych aplikacji ułatwiających odchudzanie

Następny

Dodaj komentarz