Zwiększ motywację – dobierz rodzaj treningu do charakteru

, , Tagi , , , , , ,

Trenowanie to dla wielu osób obowiązek. Każdy czasem traci motywację, ale za pomocą jednego prostego tricku możemy sprawić, że pokonanie trudności będzie chociaż w niewielkim stopniu łatwiejsze. Mowa o odpowiednim doborze rodzaju treningu do charakteru.

Korzyści z odpowiedniego dobrania treningu

Media co rusz przekazują nowe informacje na temat popularnych aktualnie sportów. Zawsze znajdą się osoby, które oszaleją na punkcie nowego treningu. Ale co z drugą stroną medalu? Przecież nie każdy musi lubić biegać, chociaż wszyscy w okół to robią. Jednocześnie wskazane jest uprawianie jakiejś formy aktywności ruchowej. Dlatego warto wyłączyć telewizor i zastanowić się jaki sport lubimy, nie koniecznie w czym jesteśmy najlepsi, ale co sprawia nam przyjemność, przynosi satysfakcję. Nadrzędną korzyścią z tego wynikającą jest oczywiście większa motywacja. Jeśli musimy robić coś, czego nie lubimy to motywacja oczywiście jest znacznie słabsza. Najlepiej więc znaleźć coś dla siebie.

Sporty dla spokojnych osób

Tak, spokojne osoby również powinny uprawiać sport. Wbrew pozorom nie jest on zarezerwowany tylko dla tych lubiących wyzwania. Wbrew pozorom nie zawsze osoby spokojne na co dzień lubią również spokojne sporty. Czasem również lubią się zmęczyć, jednak na dłuższą metę jest to dla nich męczące. Jako podstawę powinny wybierać na przykład zajęcia na basenie. Mogą być mocno zróżnicowane i dostarczać albo bardziej dynamicznych doznań, albo bardziej wyciszających, w zależności od nastroju. Zalecane są aktywności, które wprowadzają równowagę, pewien rytm. Dobrym pomysłem jest uprawianie joggingu, lub szybkiego, rytmicznego marszu. Osoby, które są uporządkowane, nie lubią szaleństw, odnajdą się również na przykład w tai chi, w jodze. Spokojne osoby są często introwertykami, dlatego instynktownie wybierają sporty samodzielne, gdzie mogą być sami ze sobą. Introwertycy mogą mieć również silny i niezależny charakter. Często lubią wyzwania. Ich cechą jednak jest to, że potrafią stopniowo dążyć do celu, są cierpliwi, czym nie mogą pochwalić się ekstrawertycy. Takim spokojnym osobom można polecić na przykład wspinaczkę po ścianie, a nawet wspinaczkę górską.

Sporty dla osób towarzyskich

Jeśli ktoś lubi towarzystwo to nie będzie chętnie trenował sportów, które wymagają spędzania dużej ilości czasu samotnie. Nie oznacza to, że powinien postawić na sporty drużynowe. Czasem wystarczy takim osobom, że znajdą się w miejscu w którym inni robią to samo co oni. Dlatego jest to typ ludzi, którzy najczęściej wybierają kluby fitness. Idealnym rozwiązaniem dla takiej osoby jest wybranie szkoły nauki tańca. Będzie miała okazję tańczyć i ćwiczyć z różnymi partnerami. Taniec pozwala również wyrazić siebie, a także jest umiejętnością, którą można pochwalić się w innym miejscu. Tańczyć mogą osoby w różnym wieku. To bardzo dobre rozwiązanie na przykład dla osób, które przeszły już na emeryturę, ale wciąż mają w sobie wiele radości życia i głód kontaktów towarzyskich. Mnogość technik tanecznych sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Sport dla osób o wysokiej energii

Istnieją ludzie, którzy nie potrafią wysiedzieć spokojnie w jednym miejscu dłużej niż godzinę. Takie osoby cierpią na nadmiar energii. Muszą się zatem porządnie zmęczyć, by czuć się spokojnie. To z myślą o nich powstał na przykład crossfit, triathlon, boks. Ale uwaga, te osoby nie powinny, chociaż chciałyby uprawiać sportów, które dają ogromną dawkę adrenaliny. Hormon ten dodatkowo pobudza, a takie osoby są wyjątkowo narażone na uzależnienie od niego. Będą poszukiwały coraz to nowych doznań, byle by zaspokoić apetyt na adrenalinę. Wkrótce może stać się to niebezpieczne dla zdrowia i życia. Dlatego dla równowagi warto do swojej codziennej rutyny wprowadzać również zajęcia uspokajające, które normalizują gospodarkę hormonalną. Zbyt wysoka energia utrudnia życie, powoduje nawet problemy w rodzinie, w miejscu pracy, dlatego taka aktywność pozwoli nieco uspokoić się.

Sport dla osób ambitnych

Ambicja to nic złego, o ile mieści się w normie. Dla osób ambitnych, lubiących wyzwania i konkurencję doskonałym rozwiązaniem jest bieganie. Sport ten sprawia, że musimy sprawdzić się w wielu różnych sytuacjach i przekraczać swoje granice. Zaczynamy biegać coraz szybciej, coraz dalej, w różnych warunkach, nie tylko w słońcu, ale także w deszczu, na plaży we mgle, w śniegu. Dla osób ambitnych, które łatwo nie odpuszczą, polecane jest również kolarstwo. Wymaga wysokiego poziomu motywacji. Musimy również w wielu przypadkach polegać wyłącznie na sobie, własnej sile i odpowiedzialności. To dodatkowo podkręca ambicję. Nie chcemy przecież okazać się zbyt słabi w czymś. Osoby, które są ambitne często również wykazują się myśleniem analitycznym. Dla takich osób ważne są szczegóły i dokładność wykonywania danego rodzaju ćwiczeń. Dlatego powinny one korzystać ze współpracy z trenerem personalnym. Wskaże on im odpowiedni kierunek, nawet jeśli nie jest jasne jaka dyscyplina będzie dla nich najbardziej odpowiednia.

Poprzedni

Suplementy diety – moda czy konieczność?

Jakie są zalety gotowania w szybkowarze?

Następny

Dodaj komentarz