Strona główna Fitness Czy korzystać z prohormonów?

Czy korzystać z prohormonów?

1297
0
PODZIEL SIĘ
Czy korzystać z prohormonów?
5 (100%) 1 vote

Kiedy zaczynamy przygodę z kulturystyką lub rozpoczynamy treningi, które mają za zadanie zbudować nam naszą masę mięśniową, bardzo często zaczynamy myśleć o sterydach. Dzisiaj suplementy, używane podczas ćwiczeń siłowych są już suplementami zdrowymi i nie wpływającymi ujemnie na stan zdrowia człowieka. Dlatego także i sterydy można już zastąpić preparatami o wiele zdrowszymi. Prohormony, bo o nich tu mowa, to blisko spokrewnione ze sterydami suplementy. Można z nich korzystać i przez to uzyskuje się takie same efekty, jak ze spożywania sterydów z tym, że nie pojawiają się skutki uboczne.

CO TO SĄ PROHORMONY?
Prohormony na rynku pojawiły się w roku 1996 i początkowo traktowano je jak nowszą wersję sterydów anabolicznych. Wśród wielu prohormonów najbardziej popularnym stał się prohormon 1AD. Jest to jeden z prohormonów, który w organizmie człowieka zmienia się w testosteron.

DZIAŁANIE PROHORMONÓW
Prohormony działają tak samo jak hormony, które już są w ludzkim organizmie. Niektóre z nich odpowiadają działaniu istniejących hormonów. Wprowadzone do organizmu ludzkiego, wspomagają go i pobudzają. Na przykład dla insuliny pomocna jest proinsulina, dla testosteronu – protestosteron.

Prohormony dlatego są lepsze od sterydów, ponieważ zażywając je nie wprowadzamy do organizmu żadnych nowych hormonów. Wspomagamy organizm hormonami znanymi przez organizm ludzki.
Dzięki temu zażywanie pochodnych hormonów nie wpływa ujemnie na zdrowie osoby, która zdecydowała się na treningi wspomagane suplementami.

SKUTKI UBOCZNE
Długotrwałe spożywanie prohormonów, tak jak i innych anabolików, czasami daje skutki uboczne. Te suplementy zostały bardo dobrze przyjęte przez osoby zajmujące się kulturystyką. Mimo to czasami skutki uboczne ich zażywania są nieprzyjemne lub nawet ciężkie.
Każdy reaguje inaczej, dlatego zażywanie tych wspomagaczy powinno odbywać się pod kontrolą.

PROHORMONY A TRENINGI
Prohormony na pewno działają, podczas treningów i przy ich spożywaniu można osiągnąć bardzo dobre efekty. Pytanie tylko czy są one dla każdego i czy każdy może korzystać z nich. Te właśnie suplementy są także wykorzystywane w sporcie i powszechnie wiadome jest, że powodują znaczną redukcję tkanki tłuszczowej. Prohormony są zdrowsze, ale na każdego człowieka działają inaczej, poza tym są to jednak substancje, które wprowadzamy do naszego organizmu i nigdy nie wiadomo, jak on na nie zareaguje.

Znacznie poprawiają one przyswajanie wartości odżywczych, dlatego też doskonale zdają egzamin, podczas chudnięcia. Tracimy wtedy tkankę tłuszczową, a nie tkankę mięśniową. Wykorzystuje się je w sporcie czy kulturystyce, ponieważ bardzo szybko pozbywamy się tłuszczu na korzyść tkanki mięśniowej, w ten sposób budujemy bardzo szybko doskonałą sylwetkę.

Jednak zbudowanie sylwetki na podstawach sztucznych suplementów nie zawsze jest tym co każdy chce osiągnąć. Dlatego najlepiej jest tylko wspomagać się od czasu do czasu prohormonami. Nigdy nie powinno się stosować ich przez długi czas lub stale, ponieważ może to przynieść negatywny skutek.

PODZIEL SIĘ