Zasady skutecznej diety

Niezadowolenie ze swojego wyglądu, kiepska kondycja i niemieszczenie się w spodnie to tylko niektóre z powodów, dla których decydujemy się na zmiany w naszej diecie. Problemy w tym, że skuteczna dieta odchudzająca powinna wymagać wielu poświeceń, na które stać tylko … Zobacz więcej »

Zasady diety trzustkowej

Trzustka jest to gruczoł znajdujący się w górnej części jamy brzusznej. Odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Wewnętrzna jej część jest odpowiedzialna za produkcję hormonów (insuliny i glukagonu) niezbędnych do prawidłowej gospodarki cukru we krwi. Uszkodzenie tzw. komórek beta … Zobacz więcej »

Zasady diety rozdzielnej

Na początku XX wieku amerykański lekarz dr William Howard Hay zauważył, obserwując swoich pacjentów, że choroby serca i układu trawienia są powiązane z zaburzeniami trawiennymi. Wyciągnął stąd wniosek, że rodzaj diety jest odpowiedzialny za nasz stan zdrowia. Zauważył, że produkty … Zobacz więcej »

Zasady diety plaż południowych

Dieta South Beach, zwana również po polsku, dietą plaż południowych, to jedna z popularniejszych diet, stosowanych przez miliony osób. Popularność zyskała dzięki prezydentowi Clintonowi, który pokazał swoim przykładem, że może być efektywna. Twórcą diety plaż południowych jest doktor Agatston z … Zobacz więcej »

Zasady diety ziemniacznej

Choć powszechnie przyjęło się uważać, że ziemniaki tuczą, to okazuje się, że dieta ziemniaczana może być skuteczną kuracją odchudzającą. Dlaczego? Jak podają dane Międzynarodowego Instytutu Dietetycznego w porcji 100 gram ugotowanych w tradycyjny sposób ziemniaków znajduje się 86 kalorii i … Zobacz więcej »

Zasady diety wrzodowej

Wrzody układu pokarmowego, najczęściej żołądka i dwunastnicy, to choroba, która dotyka coraz większą liczbę ludzi, niezależnie od wieku czy płci. Powstawaniu oraz rozbojowi wrzodów sprzyja współczesny tryb życia – ciągły pośpiech, stres i kiepska jakość posiłków, które spożywany, to idealne … Zobacz więcej »

Zasady diety wątrobowej

Wiele osób oglądając reklamy telewizyjne, sięga po różnego rodzaju suplementy diety, wierząc, że staną się one zadośćuczynieniem za nasze wszystkie przewinienia i zaniedbania, jakich dopuszczamy się na naszym organizmie. Nic bardziej mylnego. Mogą one pomagać nam w regeneracji, ale to … Zobacz więcej »