Poznaj skuteczne składniki anti-age w kremach

Tagi , , , , ,

Skuteczna pielęgnacja anti-age opiera się w dużej mierze na aktywnych składnikach w kremach, które mogą poprawić wygląd skóry i zapobiegać zmarszczkom. Czy znasz popularne składniki anti-age i wiesz na czym polega ich działanie? Poznaj 3 top składniki kremów na zmarszczki i ciesz się piękną cerą bez głębokich zmarszczek.

Kwas hialuronowy czyli bezpieczna dla skóry substancja wiążąca wodę

Kwas hialuronowy to chyba jeden z bardziej znanych składników kremów. Ma działanie zarówno nawilżające, jak i anti-age. Przede wszystkim ma zdolności higroskopijne, czyli przyciąga cząsteczki wody w ilościach kilkaset razy większych od siebie. To sprawia, że skóra jest bardzo dobrze nawilżona i wypełniona. Poza tym, ze względu na mocne właściwość nawilżające i wypełniające, kwas hialuronowy spłyca drobne zmarszczki i poprawia wygląd cery, która staje się bardziej napięta i sprężysta. Jest z powodzeniem używany w kremach nawilżających i tych na zmarszczki. Można go wprowadzić do pielęgnacji już po 25 roku życia, a nawet wcześniej. Nie wywołuje uczuleń i jest doskonale tolerowany przez skórę. Kwas hialuronowy bez problemu łączy się z innymi składnikami kremów jak witamina C, retinol, kolagen, peptydy. Dlatego kremy zawierające kilka składników aktywnych, w tym hialuronian, są bardzo skuteczne i bezpieczne. Stosowanie kremów i serum z 3 składnikami aktywnymi to gwarancja skutecznego działania na skórę i możliwość zobaczenia szybkich efektów, w postaci pięknej cery.

Poznaj retinol – mocny składnik anti-age o działaniu budulcowym

Retinol jest pochodną witaminy A i jest składnikiem kremów w terapii anti-age. Czy wiesz jak działa retinol? Jest on rozpuszczalny w tłuszczach i dzięki temu, wnika w skórę przez barierę lipidową naskórka. Jest wysoce stabilny i powoduje, że cera jest wygładzona, elastyczna i wygląda młodziej. Na pewno redukuje drobne zmarszczki i ma duży wpływ na syntezę kolagenu w skórze, który jest głównym budulcem skóry. Sprawdza się nie tylko w przypadku dojrzałej cery, ale także jako pomoc w trądziku, bo reguluje wydzielanie łoju i odtyka zatkane pory. Jako, że jest to dość mocny składnik, jego stosowanie należy zacząć od mniejszych dawek. Potem można je zwiększać, jeśli skóra dobrze reaguje na ten składnik.

Witamina C to niezastąpiona witamina młodości

Witamina C nie bez powodu jest nazywana witaminą młodości. Jest ona silnym antyoksydantem, czyli zwalcza wolne rodniki przyspieszające starzenie się skóry. Poza tym wpływa ona na syntezę kolagenu w skórze, co ma ogromny wpływ na jej odnowę i jakość. Znane są jej silne właściwości rozjaśniające skórę, a poza tym wpływa ona na zmniejszenie widoczności przebarwień. Poza tym witamina C zmniejsza widoczność zmarszczek i jest uznawana za ważny składnik anti-age. Dodatkowa cecha to wpływ na większą regenerację naskórka. Dlatego jeśli szukasz dobrego kremu anti-age powinien zawierać dodatek witaminy C. Jej działanie rozjaśniające twarz i przebarwienia daje szybko bardzo dobry efekt wizualny. Twarz wygląda na mniej zmęczoną i ma promienny blask.

Poprzedni

Obciążniki na kostki – jak mogą pomóc nam w treningach?

Dodaj komentarz